پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۰

مدیر قبایل و طوایف نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: با میانجی‌گری نهاد رهبری در امور اهل سنت…

مدیر قبایل و طوایف نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: با میانجی‌گری نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان، دو طایفه بزرگ کهرارزهی و شهلی‌بر بعد از گذشت چندین سال درگیری و اختلاف صلح و آشتی می‌کنند.

حسین قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار کرد: به دنبال بروز اختلاف و درگیری در بین دو طایفه مهم و مطرح منطقه، کهرارزهی و شهلی‌بر که منجر به ایجاد تنش در بین این دو قوم شده بود پس از مدت‌ها با رایزنی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان فردا صلح و آشتی می‌کنند.

وی افزود: بروز اختلاف و توسعه آن سبب شده بود که اخیرا با بالا گرفتن موج اختلافات و به دنبال آن درگیری به وجود آمده که سبب مجروحیت دو تن از افراد هر یک از این طایفه‌ها شده بود، پس از میانجی‌گری دفتر نهاد بین هر دو طایفه آنان را راضی به صلح و آشتی کند.

مدیر قبایل و طوایف نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیم آن می‌رفت که این اختلافات دامنه پیدا کرده و منجر به خسارت‌های جبران ناشدنی شود از این رو و با وساطت دفتر نهاد رهبری این مسئله ختم به خیر شد.

قاسمی گفت: پیشگیری از توسعه اختلاف این دو طایفه از بروز حوادث بسیاری که امکان داشت در آینده عواقب بی‌شماری را به بار آورد، جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: فردا در مراسمی، آیین صلح و آشتی این دو طایفه در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، جمعی از بزرگان و سران قبایل و طوایف انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.