دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۵

‌معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کاهش فعالیت‌های بخش کشاورزی، نقش تجارت و بازرگانی، صنعت و معدن و شیلات را در…

‌معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کاهش فعالیت‌های بخش کشاورزی، نقش تجارت و بازرگانی، صنعت و معدن و شیلات را در استان دو چندان کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، غلامرضا مالکی، اظهار کرد: سیستان تنها قابلیت کشاورزی ندارد، بلکه این منطقه می‌تواند با توسعه صنعت شیلاتی خود اقتصاد منطقه را نیز شکوفا کند.

وی تصریح کرد: ایجاد پیوند بخش معدنی با سایر بخش‌های صنعتی، شیلاتی و تولیدی سبب پیشرفت رو به صعود توسعه استان می‌شود.

معاون استاندار افزود: مساله اشتغال که یکی از اساسی ترین چالشهای همه مناطق کشورمان است و در استان سیستان و بلوچستان که به لحاظ شاخص‌های توسعه فاصله‌های زیادی با سایر مناطق دارد از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

مالکی خاطرنشان کرد: یکی از توانایی‌های توسعه شیلات استان‌، ظرفیت پرورش میگو است که طی سال‌های اخیر توجه خاصی به آن شده است‌.

وی اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام شده حدود 40 هزارهکتار از اراضی شهرستان چابهار مناسب پرورش میگو است و می‌توان از محل‌های پرورش میگو دوباره در سال بهره گیری کرد که توسعه این بخش می‌تواند علاوه بر ارز‌آوری زمینه اشتغال مناسبی را فراهم کند.

معاون استاندار گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه استان به لحاظ همجواری با کشورهای پاکستان‌، افغانستان و دسترسی به آب‌های آزاد در خارج از تنگه هرمز و امکان ارتباط با کشورهای شرق آسیا‌، شبه قاره هند و کشورهای عربی و بازارهای آفریقایی امکان ویژه‌ای برای توسعه صنعتی فراهم می‌کند، تسهیلات و امکاناتی را که منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار عرضه خواهد کرد، می‌بایست در آینده توسعه صنعتی استان مدنظر قرار داد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.