سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مصطفی شهرابی عصر دوشنبه در آئین افتتاح مسجد ثامن الائمه (ع) در شهر سمنان با بیان اینکه تاکنون…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مصطفی شهرابی عصر دوشنبه در آئین افتتاح مسجد ثامن الائمه (ع) در شهر سمنان با بیان اینکه تاکنون 43 مسجد توسط صندوق توسعه مساجد ناجا تجهیز شده است افزود: همچنین بیش از 100 میلیارد ریال برای ساخت مساجد در کشور هزینه شده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از مراحل ساخت و بازسازی مساجد و حسینیه ها در شهرک های مسکونی، ملکی و سازمانی که با حمایت بنیاد تعاون ناجا و با کمک های کارکنان آن آغاز شده است گفت: ما در مجموعه دفتر توسعه مساجد که بیش از چهار سال از تشکیل و فعالیت آن می گذرد به لحاظ ترویج دین و اقامه نماز و پایبندی به سنت های حسنه و اهداف دینی توانسته ایم گامی در مشارکت و توسعه مساجد و ساخت نمازخانه ها در نیروی انتظامی برداریم.

 رئیس صندوق توسعه مساجد ناجا با اشاره به اینکه تا کنون توسط این صندوق 10 مسجد در منازل سازمانی و یگان های انتظامی استانها ساخته شده است افزود: بخشی از بودجه صندوق توسعه مساجد ناجا با مشارکت کارکنان و کمک‌های بنیاد تعاون تامین شده است و آن دسته از کارکنان نیروی انتظامی که تمایل و علاقه‌مند به مشارکت در امور خیر هستند بخشی از حقوق ماهیانه شان را کسر و به حساب صندوق توسعه مساجد واریز می کنند.

شهابی افزود: بخش دیگر منابع صندوق توسعه مساجد ناجا از طریق کمک‌های بنیاد تعاون نیروی انتظامی تأمین می‌شود و این صندوق با منابع تامین شده مساجدی را تجهیز، تکمیل و بحث ساخت آنها را در شهرک‌های نیروی انتظامی دنبال می کند و هدف از این اقدام توسعه، تجهیز و تبلیغ دین بین کارکنان نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه این بنیاد از اواخر سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده است، بیان کرد: در طول چهار سال فعالیت این بنیاد، 10 مسجد در نقاط مختلف کشور ساخته شده است.

رئیس صندوق توسعه مساجد ناجا با اشاره به اینکه با کمک صندوق توسعه مساجد ناجا و کمک های مردمی دهمین مسجد در کشور به نام ثامن الائمه در شهر سمنان افتتاح شد افزود: زیربنای این مسجد 572 متر مربع است که در دو طبقه و با سالن چند منظوره احداث شده است.

شهابی گفت: بیش از پنج میلیارد ریال برای ساخت مسجد در سمنان هزینه شده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان نیز در این آیین با تبریک به کارکنان نیروی انتظامی برای کمک به ساخت این مسجد گفت: 87 درصد همکاران در مجموعه فرماندهی انتظامی عضو صندوق توسعه مساجد هستند و به این صندوق کمک می کنند.

سردار محمد رضا میرزایی سمنان را استانی ولایت مدار با مردمی مومن دانست و گفت: نیروی انتظامی به لطف علما و افراد مومن در راه ترویج دین و قرآن می کوشد و در جشنواره های قرآنی همکاران نیروی انتظامی و خانواده هایشان در حفظ جزء و کامل قرآن کریم و مفاهیم و درک مفاهیم می درخشند.

وی به برگزاری دوره های مختلف بصیرت در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: ناجا سمنان در دوره های مختلف بصیرت دو سال پی در پی مقام اول را کسب کرده است و سال گذشته نیز به دلیل رقابت تنگاتنگ و فشرده استان های مختلف، نیروی انتظامی استان سمنان در سطح کشور بعد از شیراز و اصفهان مقام سوم را کسب کرد.

آئین افتتاح مسجد ثامن الائمه (ع) در شهرک سازمانی امام رضا (ع) با حضور آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، فرماندهان و پرسنل انتظامی استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.