جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۰

ˈسیدحسن میرعمادˈ روز پنجشنبه گفت: این صندوق با هدف حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های منابع طبیعی و حمایت…

ˈسیدحسن میرعمادˈ روز پنجشنبه گفت: این صندوق با هدف حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های منابع طبیعی و حمایت از تشکلهای بهره برداری، تعاونی ، مرتعداران و جنگل نشینان فعال می شود.

وی که در کارگروه راه اندازی این صندوق سخن می گفت از شرکت تعاونی های مرتعداران، جنگل نشینان، آبخیزداران، تشکل های مردمی، سازمانهای غیردولتی و NGOها، شرکت های مهندسین مشاور منابع طبیعی و آبخیزداری و مجریان و بهره برداران طرحهای منابع طبیعی خواست برای بهره مندی هرچه بهتر از امکانات، تسهیلات و خدمات در تاسیس صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی استان سمنان و تشکیل محمع عمومی موسس صندوق مشارکت کنند.

میرعماد از دستگاههای اجرایی مرتبط نظیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اداره تعاون روستایی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانها خواست نسبت به بکارگیری امکانات و توان بالقوه مورد نیاز تاسیس صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی در این استان و شهرستانها مشارکت کنند.

میرعماد افزود: تاسیس صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی استان سمنان با سرمایه حداقل 10 میلیارد ریال شامل 49 درصد سهم مشارکت دولت و 51 درصد سهم مشارکت بهره برداران، ساماندهی تعاونی های فراگیر تخصصی شهرستانی و اتحادیه استانی به عنوان زیر ساخت های تاسیس صندوق برای تامین حداقل 51 درصد از سرمایه است.

وی گفت: راه اندازی این صندوق می تواند کمک موثری در ارائه تسهیلات به بهره برداران استان باشد تا بتوانند با اخذ تسهیلات کم بهره با سود چهار درصد اقدام به اجرای طرح های منابع طبیعی نمایند.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان مساحت مراتع این استان را سه میلیون و 700 هزار هکتار بیان کرد.

تشکیل ، بازسازی و ساماندهی تشکل های تعاونی منابع طبیعی در حوزه شهرستانی و استانی با هدف توسعه کمی و کیفی مشارکت بهره برداران از گامهای اساسی تاسیس صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی است.

این صندوق ایجاد چتر حمایتی و توانمندسازی و فقر زدایی از جامعه تولیدکنندگان و بهره برداران منابع طبیعی، کمک به حذف واسطه های غیرحضوری در فرایند فعالیت های مرتبط با منابع طبیعی، افزایش قدرت خرید و بهبود وضع زندگی و امکانات معشیت و رفاه تولیدکنندگان و بهره برداران منابع طبیعی، افزایش سطح اشتغال مولد با تاکید بر وظایف حاکمیتی در حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی، تجمیع و هدایت سرمایه های کوچک مردمی و سهم افزایی آن و مشارکت دولت در این سرمایه گذاری با تاسیس صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی از اهداف اصلی تاسیس این صندوق است.ک/3

599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.