دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش روز دوشنبه شرکت تامین سرمایه ملت ، علی قاسمی در مجمع شرکت تامین سرمایه بانک ملت همچنین از شناسایی 1761 میلیارد…

به گزارش روز دوشنبه شرکت تامین سرمایه ملت ، علی قاسمی در مجمع شرکت تامین سرمایه بانک ملت همچنین از شناسایی 1761 میلیارد ریال سود خالص خبر داد و اظهار داشت: سرمایه این شرکت از یک هزار و 550 میلیارد ریال به دو هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی ادامه داد: این شرکت در سال گذشته به تعهد پذیره نویسی 24 هزار و 881 میلیارد ریال اوراق بهادار مبادرت کرده است. همچنین حجم کل معاملات اوراق بهادار آن 76 هزار و 960 میلیارد ریال و حجم اوراق بهادار تحت مشاوره عرضه 52 هزار و 23 میلیارد ریال بوده است.

به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت؛ کل خدمات اوراق بهادار این شرکت در سال مالی گذشته 153 هزار و 864 میلیارد ریال بوده است.

وی اعلام کرد: این عملکرد منجر به شناسایی 1761 میلیارد ریال سود عملیاتی و 1368 میلیارد ریال سود خالص در سال 92 شده است. بر این اساس، این شرکت همانند دوره مالی قبلی، رکورد بیشترین حجم خدمات اوراق بهادار، میزان درآمد و سودخالص در صنعت بانکداری سرمایه گذاری کشور را که به نام خود ثبت کرده بود را ارتقاء داد. این امر حاکی از رشد برنامه ریزی شده در این وضعیت اقتصادی و بازار رقابتی است.

سود عملیاتی این شرکت از 190 میلیارد ریال در پایان شهریورماه 90 به 491 میلیارد ریال در پایان شهریورماه 91 افزایش یافت. پس از تغییر سال مالی این شرکت، این سود عملیاتی در دوره شش ماهه منتهی به پایان اسفندماه 91 به 627 میلیارد ریال ارتقاء یافته است.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه ملت نرخ بازده دارایی های این شرکت را 31 درصد و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام آن را 49 درصد ذکر کرد و گفت:با توجه به دارایی 6061 میلیارد ریالی، این شرکت همانند دوره قبلی، بیشترین میزان دارایی در صنعت بانکداری سرمایه گذاری کشور را به نام خود ثبت کرده است.

وی گفت: با توجه به برخورداری شرکت تامین سرمایه بانک ملت از سه صندوق بادرآمد ثابت، در مجمع مذکور اعلام شد که بطور میانگین این صندوق های سرمایه گذاری از بازدهی بیش از 25 درصدی برخوردار بوده اند.

اقتصام(1)** 9141 **1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *