سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۰

استاندار اردبیل، برق را اصلی‌ترین زیر ساخت توسعه‌ی استان دانست و بر جذب سرمایه‌گذار در صنعت برق تأکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

استاندار اردبیل، برق را اصلی‌ترین زیر ساخت توسعه‌ی استان دانست و بر جذب سرمایه‌گذار در صنعت برق تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، «مجید خدابخش» بمناسبت هفته‌ی دولت در مراسم افتتاح توسعه پست 230 نمین، با بیان اینکه در استان اضافه بر تولید، برق داریم، اظهار کرد: برق اصلی‌ترین زیرساخت توسعه‌ی استان است، اما متأسفانه تنها 0.5 درصد مشترکان شرکت توزیع برق، صنعتی هستند، که این فقر استان را نشان می‌دهد، بنابراین برای توسعه‌ی استان نیازمند جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌ی صنعت برق هستیم.

وی با بیان اینکه باید رسیدگی به بنگاه‌های اقتصادی در اولویت صنعت برق باشد، تصریح کرد: ما ضمن توصیه به صرفه‌جویی در مصرف برق خانگی، از صنعت‌گران می‌خواهیم تا با افزایش استفاده از برق به رونق صنعت و اشتغالزایی استان کمک کنند.

خدابخش با تأکید بر سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی صنعت برق، یادآور شد: طبق تفاهمنامه‌ای که با قرارگاه خاتم‌الانبیا منعقد کرده‌ایم تا 30 ماه آینده بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه شرکت توزیع برق منطقه‌ای آذربایجان برای پروژه‌ی توسعه‌ی پست 230 نمین حدود 1800 میلیارد تومان اعتبار هزینه کرده است، ابراز امیدواری کرد سرمایه‌گذاری در برق استان را به سمت صنعتی شدن پیش ببرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.