سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش ایرنا، سیدˈمحمدعلی سیدابریشمیˈ دوشنبه شب در نشست بررسی مسایل و مشکلات بخش تولید قزوین که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و…

به گزارش ایرنا، سیدˈمحمدعلی سیدابریشمیˈ دوشنبه شب در نشست بررسی مسایل و مشکلات بخش تولید قزوین که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و جمعی از مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: با این حساب و بر اساس قانون، دستگاه های خدمات رسان باید نسبت به نیاز واحدهای تولیدی به آب، برق و گاز اقدام کنند.

وی با اشاره به مشکلات برخی واحدها و شهرک های صنعتی کشور در خصوص تامین آب، برق و گاز اظهارکرد: امیدوارم کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشستی با حضور وزرای صنعت و نیرو نسبت به حل این مشکلات اقدام کنند.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: از محل منابع مربوط به هدفمندی یارانه ها یکهزار و 400 میلیارد تومان در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد که با استفاده از بخشی از این منابع می توان نسبت به تامین برق واحدهای تولیدی نیازمند اقدام کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش نرخ حق بهره وری از چاهها برای صنعت، اظهارکرد: این درحالی است که صنعت آبی مصرف نمی کند و این حق بهره برداری، مصوبه شورای اقتصاد را ندارد.

سید ابریشمی با اشاره به وجود 929 شهرک صنعتی در کشور که در 719 مورد آنها صنایع فعال هستند، به مشکلات برخی از شرکت های شهرک های صنعتی اشاره و با بیان اینکه 31 شرکت هم اکنون ورشکسته محسوب می شوند، افزود: صحیح و شرعی نیست که از پول و منابع یک شهرک برای حل مشکلات یک شهرک دیگر هزینه کنیم.

وی با اشاره به اختصاص 3.7 درصد از هشت درصد مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی به شهرداری ها، گفت: این در حالی است که شهرداری ها هیچگونه خدماتی در محدوده شهرک ها و نواحی صنعتی انجام نمی دهند، بنابراین منطقی است حداقل 30 درصد از منابع پرداختی به شهرداری ها با تصویب مجلس برای خدمات دهی به واحدهای تولیدی به شرکت های خدماتی مستقر در شهرک های صنعتی اختصاص یابد.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس امروز دوشنبه برای بازدید از توانمندی های صنعتی و بررسی مسایل و مشکلات تولید قزوین به این استان سفر کرده اند.

استان قزوین دارای سه هزار و 500 واحد تولیدی می باشد.

7392/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *