سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور صبح سه شنبه در جلسه شورای اداری خرم آباد با بیان اینکه اقدامات خوبی در…

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور صبح سه شنبه در جلسه شورای اداری خرم آباد با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای توسعه و پیشرفت لرستان از سوی مدیریت ارشد استان آغاز شده است اظهار داشت: در این راستا اجرا و تکمیل پروژه های مختلف استان یکی از اقدامات صورت گرفته بوده است.

اجرای پروژه راهسازی خرم آباد – اراک با سرمایه گذاری 960 میلیارد تومان

وی با اشاره به پروژه آزاد راه خرم آباد – اراک عنوان کرد: این پروژه راهسازی با سرمایه گذاری 960 میلیارد تومان در استان لرستان آغاز شده است.

فرماندار خرم آباد بیان داشت: در حال حاضر این پروژه در قالب سه قطعه به طور همزمان در حال اجرا است.

خجسته پور همچنین به سد ایوشان اsتان لرستان اشاره کرد و گفت: این سد نیز با سرمایه گذاری 960 میلیارد تومان در استان آماده بهره برداری است.

وی به عملیات گازرسانی به روستاههای استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی امسال اقدامات قابل توجهی در این حوزه به خصوص در مرکز استان در دستور کار قرار گرفته شده است.

فرماندار خرم آباد همچنین به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتظامی استان اشاره کرد و گفت: راه اندازی سامانه پایش تصویری ترافیک در استان یکی از اقدامات موثر در این حوزه بوده است.

خجسته پور با تقدیر از از عملکرد نیروی انتظامی لرستان در راستای کاهش جرایم به خصوص سرقت در استان تصریح کرد: خوشبختانه با این اقدامات صورت گرفته سرقت در لرستان به خصوص سرقتهای خرد 40 درصد طی امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

ضرورت تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان

وی همچنین به وضعیت تخصیص اعتبارات لرستان اشاره کرد و گفت: 50 درصد اعتبارات امسال تا کنون تخصیص یافته است و در این راستا مدیران دستگاههای اجرایی استان نسبت به تسریع و تکمیل پروژه های نیمه تمام و عمرانی لرستان تلاش کنند.

فرماندار خرم آباد همچنین به فعالیت کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خرم آباد اشاره کرد و گفت: این کارگروه در راستا رفع مشکلات واحدهای اقتصادی استان فعالیت دارد و این در حالیست که تا کنون از 18 طرح معرفی شده به بانکهای استان تنها چهار طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

صنوف آلاینده خرم آباد به خارج از شهر منتقل شوند

وی همچنین به موضوع انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر خرم آباد اشاره کرد و گفت: باید متولیان امر اقدامات لازم را در راستای تسریع در انتقال این صنوف به شهرک صنوف آلاینده خرم آباد فراهم آورند.

فرماندار خرم آباد بیان داشت: تا کنون دو شهرک صنوف آلاینده زاگرس و همچنین قاضی در مرکز استان آماده شده که دستگاههای مجری باید اقدامات لازم را برای انتقال این صنوف به این شهرکها انجام دهند.

خجسته پور همچنین بر ضرورت استفاده از ردیفهای شناور بودجه امسال از سوی دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: همچنین یکی از مطالبات عمومی مردم تکمیل واحدهای مسکن مهر بوده که دستگاههای متولی در این حوزه باید اقدامات موثر تری در استان انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.