سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۳۱

رئیس حفاظت محیط زیست قوچان گفت: صیادان بازهای شکاری به دام افتادند. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، رحمان…

رئیس حفاظت محیط زیست قوچان گفت: صیادان بازهای شکاری به دام افتادند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، رحمان حسین‌زاده اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این شهرستان پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور صیادان بازهای شکاری در عرصه‌های طبیعی، محل اختفاء آنان در یک دامداری را شناسایی و پس از هماهنگی با دادستانی و با همکاری پاسگاه انتظامی دوغایی به منطقه، مراجعه و متخلفان را به دام انداختند.

وی بیان کرد: ضمن دستگیری دو نفر از صیادان درون کوخک، دو متخلف نیز در داخل دامداری، دستگیر و از متهمان ادوات صید، دوبهله قرقی، دو قطعه قمری و لاشه 12 قطعه قمری کشف و توقیف شد. متهمان جهت رسیدگی به جرم مرتکب شده و مجازات قانونی به دادسرا، تحویل و به دستور مقام قضایی بازداشت شدند.

حسین زاده ادامه داد: خودروی سواری متخلفان، توقیف و به پارکینگ منتقل شد. دستگیر شدگان براساس قانون باید مبلغ 104 میلیون و 800 هزار ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست را پرداخت کنند.

وی افزود: در ادامه مأموریت نیز جهت دستگیری صیاد دیگری در کوخک انجام شد اما متهم قبل از رسیدن مأموران با یک دستگاه موتورسیکلت متواری شد. مآموران ضمن ضبط یک بهله دلیجه، یک قطعه قمری و مقداری تور و سایر ادوات شکار و صید مکشوفه از داخل کوخک، شناسایی متهم را در دستور کار قرار دادند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.