سه شنبه، ۱۷ اسفند ۹۵ - ۰۸:۴۳
ماهی عجیب

یک گونه ماهی عجیب در یکی از مرزهای دریایی استرالیا و اندونزی صید شده که به آن هیبرید یا ماهی میگو نیز می گویند….

یک گونه ماهی عجیب در یکی از مرزهای دریایی استرالیا و اندونزی صید شده که به آن هیبرید یا ماهی میگو نیز می گویند. این ماهی مرموز و یا بهتر بگوییم این ماهی هیبرید مرموز درست شبیه موجودات باستانی است و به گفته محققان در حقیقت نوعی خروسک ماهی است. که صیادان استرالیایی آن را در مکانی نزدیک ه مرز دریایی داورین – مابین استرالیا و اندونزی – در عمق ۳۰ متری صی کرده اند . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این ماهی عجیب شاخ دار در حالی صیادانش را بسیار متعجب کرده بود که در واقع این ماهی عجیب جز گونه ای از خروسک ماهی ها است که با ظاهری جالب و باستانی  و شاخ هایی جالب در اعماق آب های مناطق استوایی زندگی می کنند.

 در مورد صید این ماهی عجیب جالب آن است که این خرسک ماهی برخلاف گونه های دیگر خروسک ماهی ها ، پا دارد  و به وسیله آن کف اقیانوس راه می رود و البته این ماهی عجیب بیشتر به جای شنا با استفاده از باله های ضخیم و قدرتمند خود ، در کف اقیانوس – آرام ، آرام – حرکت می کند.

قبل از تماشای تصاویری از این ماهی عجیب صید شده ، بد نیست بدانید که این خروسک ماهی یکی از ۴۵ گونه نادر ماهی های خانواده Peristediidae است.

 

[highlight]منبع[/highlight]  thesun

یک دیدگاه برای “صید یک ماهی عجیب در مرزهای دریایی استرالیا و اندونزی + عکس”

  1. معین گفت:

    چرا این شکلیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *