چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۳

معاون صید اداره‌کل شیلات هرمزگان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 1150 تن میگو از صیدگاه‌های استان صید شود که حدود ۵۰ درصد بیشتر از…

معاون صید اداره‌کل شیلات هرمزگان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 1150 تن میگو از صیدگاه‌های استان صید شود که حدود ۵۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «عبدالمجید مقصودی» اظهار کرد: در این مدت صید میگو ۳۳ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

مقصودی پیش‌بینی کرد امسال 1150 تن میگو از صیدگاه‌های استان صید شود که حدود ۵۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

معاون صید اداره‌کل شیلات هرمزگان گفت : امسال 1500 صیاد با ۱۳۰ فروند لنج در صیدگاه‌های استان در حال فعالیت هستند.

وی افزود: رهاسازی بیش از۳۰ میلیون قطعه در زیستگاه‌های میگو مهم‌ترین علت افزایش صید امسال است.

پارسال ۵۸۴ تن میگو از آب‌های استان صید شد

معاون صید اداره‌کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه از آغاز فصل صید میگو تاکنون بیش از ۳۷۰ تن میگو در آب‌های هرمزگان صید شد، گفت: امسال 1500 صیاد با ۱۳۰ فروند لنج در صیدگاه‌های استان در حال فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: صید گاه‌های استان از شهرستان سیریک آغاز و تا محدوده‌ی تولای قشم ادامه دارد که 1۰۰ فروند قایق هم صید امسال صید صیادان را جمع‌آوری و به ساحل منتقل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، صید میگو در هرمزگان تا اوایل آبان است، پس از آن هرگونه صید در آب‌های خلیج‌فارس غیرمجاز است که فصل صید مجاز میگو در هرمزگان یک بار در سال و بر اساس اعلام اداره‌کل شیلات هرمزگان است. هم‌چنین هرمزگان با صید سالانه ۱۸۸ هزار تن آبزی و ۲۲ بندر صیادی رتبه نخست صید را در کشور دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.