سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

 نماینده مردم اردبیل در مجلس از وزیر نیرو درخواست کرد تا اعطای حق آبه قزل اوزن برای اردبیل را تا پایان خرداد اجرایی…

 نماینده مردم اردبیل در مجلس از وزیر نیرو درخواست کرد تا اعطای حق آبه قزل اوزن برای اردبیل را تا پایان خرداد اجرایی کند.

مصطفی افضلی فرد در نشست علنی امروز (سه شنبه 20 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اصل 22 و 28 قانون اساسی اشاره دارد که حیثیت، جان، مال، حقوق و مسکن اشخاص از تعرض مصون ماند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که نرخ بیکاری 12.8 درصد است و یکی از تأکیدات ابلاغی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد اشتغال است براین اساس اخراج برخی کارکنان در شهرک های صنعتی توسط مدیرعامل شرکت های شهرک های صنعتی و وزارت راه و شهرسازی چه معنایی دارد.

وی در تذکر دیگری خطاب به معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور یادآور شد: اصل 48 قانون اساسی بر توزیع عادلانه سرمایه، امکانات و درآمدهای ملی در سطح استان ها و پرهیز از تبعیض تأکید دارد در همین رابطه راه آهن میانه اردبیل جزء پروژه های ملی است که یکی از آرزوهای مردم محروم استان به شمار می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: از معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور می خواهم نسبت به اجرایی شدن پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اختصاص یک میلیارد دلار از محل فاینانس (ج) برای این پروژه مهم اقداماتی عاجل در نظر گیرند.

وی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: از وزیر نیرو درخواست دارم به وعده داده شده مبنی بر اعطای حق آبه قزل اوزن برای اردبیل تا پایان خرداد 93 اقدام و اجرای آن را ابلاغ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.