جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۴۳

طاهره طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از نبود فضاهای ورزشی مناسب ویژه بانوان، گفت: در حال حاضر دانش آموزان به…

طاهره طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از نبود فضاهای ورزشی مناسب ویژه بانوان، گفت: در حال حاضر دانش آموزان به دلیل نداشتن فضاهای آموزشی مناسب در شرایط بسیار بدی تنها هفته ای یک روز ورزش می کنند که این می تواند برای سلامت دختران به ویژه در سنین ابتدایی خطرناک باشد.

مشاور امور ورزش بانوان معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: یکی از مشکلات ورزش دانش آموزی دختران نبود ساختار است که در کارگروه ویژه ورزش بانوان معاونت ضرورت احیای تشکیلات تربیت بدنی در آموزش و پرورش برای دختران اعلام شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این آموزش و پرورش مدیر کل ورزش دختران داشت، گفت: در مناطق محروم باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان شود چرا که بر اساس نظر کارشناسان حوزه سلامت عدم تحرک می تواند مقدمه بسیاری از مشکلات و بیماریها در زنان باشد.

طاهریان ادامه داد: همچنین آموزش و پرورش باید در کنار حیاط مدرسه فضاهای ورزشی ویژه ای را برای دختران تعریف کند تا آنها بتوانند با لباس های ورزشی و به راحتی به صورت حرفه ای و نیمه حرفه ای ورزش کنند.

وی با طرح این موضوع که در حال حاضر هنوز ضرورت های ورزش بانوان به یک باور تبدیل نشده است، تصریح کرد: البته بانوان و زنان شاغل نمی توانند به بهانه نبود فضاهای ورزشی برای همیشه با فعالیت های ورزشی خداحافظی کنند، باید این باور در میان زنان جامعه ایجاد شود که حداقل روزی 30 دقیقه ورزش و یا حتی پیاده روی داشته باشند اما ممتاسفانه عدم آگاهی دختران و زنان نسبت به خطرات ورزش نکردن منجر به افزایش بیماری های مختلف تحرکی شده است که باید هشدارهای کارشناسان سلامت را در این حوزه جدی بگیریم.

امضای تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان

مشاور امور ورزش بانوان معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری توضیحات خود را درباره همکاری معاونت زنان با وزارت ورزش و جوانان این گونه تکمیل کرد: پیشنهاد داده ایم تا تفاهم نامه ای با همکاری وزارت ورزش و جوانان به امضا برسد تا تمامی دستگاهها موظف به تامین فضای ورزشی بانوان شده و یا آنکه کارکنان شاغل زن فرصتی از مدت فعالیت خود را به ورزش اختصاص دهند.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد داده ایم تا در هیات مدیره تمامی باشگاههای ورزشی حداقل یک زن حضور داشته باشد تا شاهد رشد ورزش بانوان در بخش همگانی و قهرمانی باشیم.

طاهریان تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از پیشنهادات ما برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه ورزش زنان و آموزش تاثیرات ورزش در ابعاد روحی روانی و جسمی است.  همچنین می توان برای ورزشکاران زن دستگاهها که به صورت تخصصی و قهرمانی ورزش می کنند امتیازات ویژه ای از سوی دستگاه مربوطه در نظر گرفت.

مشاور امور ورزش بانوان معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در پایان از وزارت ورزش و جوانان خواست تا آمار کمبودهای فضاهای ورزشی برای زنان اعلام شود تا دستگاههای مربوطه و یا مسئولان آگاهی کامل تری نسبت به این کمبودها داشته و اقدامات اساسی را برای جبران آن انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.