جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۴

نماینده‌ی مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی به نهبندان از خواسته‌های مهم مردم است و می‌طلبد در بودجه‌ی سال…

نماینده‌ی مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی به نهبندان از خواسته‌های مهم مردم است و می‌طلبد در بودجه‌ی سال 94 اعتبارات آن در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، «مراد هاشم‌زهی» عصر دیروز(پنج‌شنبه ششم شهریورماه) در جلسه‌ی شورای برنامه‌ریزی شهرستان نهبندان با اشاره به گازرسانی به نهبندان گفت: گازرسانی به نهبندان خواسته‌ی به حق و در اولویت مردم نهبندان است اما در بودجه‌ی امسال،هیچ اعتباری برای آن اختصاص داده نشد که می‌طلبد در بودجه‌ی سال آینده نیز این بودجه بصورت ویژه اختصاص یابد.

«حسین حاجی‌بگلو»، فرماندار نهبندان نیز در این جلسه گفت: در هفته‌ی دولت 56 پروژه با اعتبار بیش از 170 میلیارد ریال به همت مدیران و مسئولان شهرستان بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در زمان سفر مقام معظم رهبری در سال 78 به نهبندان طرح توسعه‌ی نهبندان مصوب و 600 میلیارد ریال برای آن اختصاص داده شد که تاکنون فقط 50 درصد این رقم به شهرستان پرداخت شده که باید پیگیری شود تا بقیه این اعتبار نیز به شهرستان اختصاص یابد.

فرماندار نهبندان اظهار کرد: امسال 94 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی‌ها، 55 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح توسعه و 98 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ماده 180 به نهبندان اختصاص یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «عباسعلی خزایی»، امام جمعه نهبندان نیز در این جلسه بر تسریع در انجام گازرسانی به نهبندان تأکید و خاطرنشان کرد: گازرسانی به نهبندان به یکی از آرزوهای مردم مبدل شده و مسئولان استانی باید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی خشکسالی، بیکاری و آبرسانی به روستاهای این شهرستان را از مسائل و مشکلات این شهرستان برشمرد و افزود: باید در اعتبارات آینده برای این موضوع اعتباری ویژه در نظر گرفته شود، چون اگر این مشکلات برطرف نشود معضلات زیادی در پی دارد.

امام جمعه نهبندان با تأکید بر ضرورت تأمین اعتبار برای مصلی امام علی (ع) نهبندان خاطرنشان کرد: مصلی نهبندان می‌تواند برای مردم به یک پناهگاه در مواقع بحرانی تبدیل شود و می‌توان از سرفصل اعتبارات ستاد بحران استان مبلغی را برای آن اختصاص داد، چون مصلی بیرجند نیز از این اعتبار استفاده کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *