دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۷

مشاور بانوان استاندار گلستان بر ایجاد بازارچه و فروشگاه مجازی صنایع دستی در شهرستان‌های غرب استان گلستان به خصوص شهرستان آق قلا تاکید…

مشاور بانوان استاندار گلستان بر ایجاد بازارچه و فروشگاه مجازی صنایع دستی در شهرستان‌های غرب استان گلستان به خصوص شهرستان آق قلا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فائزه عبداللهی در بازدید از کارگاه‌های تولید صنایع دستی و مرکز آموزش صنایع دستی آق قلا، گفت: حمایت از مراکز تولید صنایع دستی و ایجاد بازارچه و سایت و فروشگاه مجازی برای رونق صنایع دستی استان به خصوص شهرستان آق قلا ضروری است.

وی که به همراه فرماندار و سرپرست میراث فرهنگی شهرستان از کارگاه‌های تولید نمد در روستای وکیلی یلقی، کارگاه مجسمه سازی و مرکز آموزش صنایع دستی و کارگاه تولید انواع بافته‌های داری (فرش- گلیم و گبه) در شهرستان آق قلا بازدید کرد، در جریان این بازدید افزود: نظر به اهمیت ترویج صنایع دستی به عنوان یک هنر صنعت اصیل و اشتغالزا، حمایت‌های لازم از صنایع دستی استان انجام خواهد شد.

فرماندار آق‌قلا در این بازدید بر بهداشتی کردن کارگاه‌های تولید و ایجاد اتحادیه برای حمایت از صنایع دستی و فرش و حمایت از تشکل‌های صنایع دستی تاکید کرد و حمایت فرمانداری را برای پیشرفت این هنر- صنعت اعلام کرد.

سرپرست میراث فرهنگی آق قلا نیز در این بازدید گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی و واگذاری آن به بخش غیردولتی با اولویت شرکت‌های تعاونی صنایع دستی از برنامه‌های صنایع دستی شهرستان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.