شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۷

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در تلاش هستیم با کمک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از واردات برنج…

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در تلاش هستیم با کمک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از واردات برنج در زمان برداشت یعنی در ماه‌های مرداد تا آبان جلوگیری شود تا ثبات قیمت در بازارهای داخلی به خصوص استان‌های شمالی وجود داشته باشد تا سبب متضر شدن کشاورزان نشود.

دلاور حیدر پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، با اشاره به استقبال خوب کشاورزان در برداشت مکانیزه برنج توضیح داد: طی 6 ماهه دوم سال گذشته از محل اعتبارات تخصیص یافته، تسهیلاتی جهت خرید 250 دستگاه کمباین در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: 368 میلیارد تومان تسهیلات جهت خرید ماشین آلات کشاورزی دراختیار سازمان جهادکشاورزی مازندران قرار گرفته که در حال توزیع بین کشاورزان است. امیدواریم امسال با دراختیار قرار دادن تسهیلات ،300 دستگاه ماشین آلات کشاورزی دیگر در اختیار کشاورزان مازندرانی قرار گیرد.

حیدرپور با اشاره به نرخ برنج در استان گفت: قیمت بازار بیش از قیمت تضمینی است و ضرورتی برای خرید با قیمت تضمینی نیست. روند خرید باید با ثبات بیشتری ادامه یابد تا کشاورز متضرر نشود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به نبود قرنطینه قوی دامی در استان، افزود: به دلیل مشکلات مالی که برخی قرنطینه‌ها دارند، متاسفانه در اکثر مواقع شاهد وارد شدن لطمه‌های سنگینی به زیر بخش‌های دامی در استان هستیم.

حیدرپور بیان کرد: با بروز بیماری‌های جدید مانند لمپی اسکین که در برخی استان‌ها مشاهده شده، نیاز است برای حفظ بیشتر زیربخش‌های دامی استان قرنطینه قوی دامی وجود داشته باشد. خوشبختانه تاکنون این بیماری در مازندران مشاهده نشده است و تلاشمان بر این است از ورود این آلودگی به دام‌های استان جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *