یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۸

سلامت نیوز: دکتر محمدمهدی فیض‌آبادی رئیس انجمن میکروب شناسی ایران و دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران در خصوص بحث” نانو میکروبیولوژی”…

سلامت نیوز: دکتر محمدمهدی فیض‌آبادی رئیس انجمن میکروب شناسی ایران و دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران در خصوص بحث” نانو میکروبیولوژی” که امسال در پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی مطرح خواهد شد، گفت: در این کنگره مقالات متعددی ارائه می­شود و پژوهشگران و اساتید درباره اهمیت این موضوع و ضرورت پرداختن به آن و ارائه راهکارها و رابردهای مناسب برای پیشرفت در این علم بحث می­ کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن میکروب شناسی ایران، وی ادامه داد: بحث در این کنگره بیشتر از نقطه نظر کاربردهایی است که این علم در حوزه میکروب­شناسی، درمان بیماری­ها، طراحی داروها و کاربردهای آن برای درمان و پیشگیری و واکسیناسیون دارد.

فیض‌آبادی درباره عملیاتی شدن تحقیقات در حوزه میکروب شناسی گفت: ممکن است نتایج زودهنگام از یک طرح پژوهشی داشته باشیم که مشکل کشور در حوزه تشخیص و درمان باشد که در این صورت نتیجه خیلی زود عملی می ­شود. اما در بعضی از فناوری­ها در ابتدای راه هستیم و یکسری نتایج قابل قبول در حد آزمایشگاه حاصل شده است که باید در حد وسیع تر امتحان شده و وارد مطالعات جمعیتی شود. برخی هم در دست اجراست و سعی می­ کنیم راه گذشتگان را پویاتر ادامه دهیم.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی با بیان اینکه اولویت های تحقیقاتی ما در علم میکروبیولوژی طراحی و ساخت روش های تشخیص سریع و حساس بیماری ها، و ساخت واکسن­ های می باشد خاطر نشان کرد: انتظار داریم در این حوزه حمایت خوبی از جانب مسئولان کشور انجام شود.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی در انتها خاطرنشان کرد: تحقیقات پیشرفته در علم میکروب شناسی پرخرج است و به مواد آزمایشگاهی گران قیمت نیاز دارد.بنابراین از دولت انتظار داریم در طرح حمایت سلامت، این حوزه را که بسیار کاربردی است، مورد توجه ویژه قراردهد.

وی با اشاره به برگزاری پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی در روزهای چهارم، پنجم و ششم شهریورماه سال جاری گفت: پروفسور تورتولی استاد دانشگاه فلورانس و مشاور سازمان جهانی بهداشت در کنگره پانزدهم ، دكتر علي اكبر ولايتي استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از جمله سخنرانان ویژه کنگره هستند. همچنین پروفسور رگينا هكنبك از آلمان، پروفسور درانکورت از فرانسه و دکتر دبی کازینز از استرالیا ، در کنگره حضور دارند. علاوه بر حضور سخنرانان مدعو ، از کشور های مختلف دیگر نیز مقالات متعددی به کنگره ارائه گردیده است.

بر اساس این گزارش، پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران از چهارم تا ششم شهریورماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کنگره به پایگاه اطلاع رسانی http://ismcongress.ir مراجعه و یا با شماره 02188632456 تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.