جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۰

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ذخیره‌ی آب برای جلوگیری از زیان بخش کشاورزی تأکید کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ذخیره‌ی آب برای جلوگیری از زیان بخش کشاورزی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، «علی‌اکبر آقایی» نماینده‌ی مردم سلماس در مجلس و رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در جلسه‌ی بررسی مشکلات حوزه‌ی صنعت آب و برق آذربایجان‌غربی، با حضور وزیر نیرو، استاندار آذربایجان‌غربی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران و مسئولان صنعت آب و برق کشور و استان، گفت: تا چند ماه پیش مقدار آب ذخیره شده در پشت سد زولای این شهرستان حدود 20 میلیون مترمکعب بود که اکنون خبری از آن نیست.

آقایی خاطرنشان کرد: متأسفانه در مواردی آب به روی زمین‌های کشاورزی بسته می‌شود که طبیعتاً زیان بار آن دامن‌گیر بخش کشاورزی استان می‌شود و این در حالی است که اگر مدیریت صحیح و بهینه‌ای در خصوص 20 میلیون مترمکعب آب پشت سد زولا انجام می‌شد، سلماس اکنون با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: برای برون‌رفت از این مشکل و جلوگیری از ورود زیان به کشاورزان استان، لازم است تا با مدیریت صحیح منبع آبی و نزولات آسمانی، دیگر بیش از این با مشکل مواجه نشویم.

رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور با اشاره به واگذاری اخیر مسئولیت اجرایی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی سلماس به شهرداری این شهرستان، خاطرنشان کرد: از دولت یازدهم می‌خواهیم تا تحقق این منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند، چون پس از گذشت بیش از یک دهه از تصویب آن، این طرح جزو ارزش‌های استان محسوب می‌شود و در بحث اشتغالزایی نیز می‌تواند کمک بزرگی به برطرف کردن معضل بیکاری جوانان بکند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *