جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۴

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ و آموزه‎های مهدوی در جامعه تاکید کرد. به…

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ و آموزه‎های مهدوی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)، منطقه چهارمحال و بختیاری، جواد کارگران در مراسم افتتاحیه سلسه نشست‌های تکمیلی معارف مهدویت با عنوان “اوج انتظار”، با اشاره به تقاضا و استقبال گسترده جوانان و دانش پژوهشان از برگزاری دوره‌های دینی و مهدویت شناسی، برگزاری دوره تکمیلی نشست‌های مهدویت را یک ضرورت دانست.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های دینی و مهدویت شناسی از راه‌های رفع شبهات و گرایش دادن جوانان به مباحث مهدوی است.

کارگران با اشاره به همکاری و تعامل دستگاه‌های فرهنگی استان در برگزاری این همایش تصریح کرد: تلاش برای ارتقاء و افزایش آگاهی جامعه نسبت به مباحث مهدویت و ظهور وظیفه همگانی است، بر همین اساس دستگاه‌های فرهنگی استان از جمله فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات و صداوسیما با جدیت و برنامه ریزی دقیق در این عرصه وارد شده‎اند.

کارگران با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ و آموزه‎های مهدوی در جامعه، رفع شبهات و گرایش دادن جوانان به مباحث مهدوی را مهم‌ترین اهداف برگزاری این برنامه برشمرد و گفت: یکی از راه‌های پاسخگویی به شبهات جوانان در حوزه مهدویت و ترویج فرهنگ انتظار در جامعه، برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش می‌کنند پایه‌های اعتقادی و دینی جوانان ما در عرصه مهدویت را متزلزل کنند، شبهه افکنی را مهم‌ترین نقشه دشمنان در عصر حاضر دانست و تاکید کرد: وظیفه سنگینی بر دوش مبلغین مهدویت است چرا که باید در این عرصه با قدرت وارد شوند و در مقابل این دشمنی‎ها بایستند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دشمن در عرصه مهدویت با تمام امکانات و تجهیزات خود به میدان آمده، بنابراین ما هم باید در مقابل جلسات مهدویت را به صورت تخصصی برگزار کنیم و تمام امکانات خود را در راستای معرفی بهتر این موضوع مهم به کار بگیریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.