یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، دکتر سید حسن هاشمی طی نامه ای خطاب به روسا و سرپرست های دانشگاه ها و…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، دکتر سید حسن هاشمی طی نامه ای خطاب به روسا و سرپرست های دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی، ضوابط استخدام گروه پرستاری را ابلاغ کرده است.

این ابلاغیه با توجه به درخواست برخی از دانشگاه ها مبنی بر بکارگیری نیروی انسانی در رشته شغلی گروه پرستاری شامل مشاغل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و بهیار جهت ارائه خدمت بهتر به مردم در بیمارستانها در راستای اجرای طرح تحول سلامت، ارائه شد.

براساس این ابلاغ، بکارگیری نیروی جدید در مشاغل چهارگانه ذکر شده صرفا از محل اعتبارات ابلاغی بسته هتلینگ طرح تحول سلامت مجاز است و هر گونه پرداخت از محل درآمد عمومی یا درآمد اختصاصی به این منظور ممنوع است.

همچنین براساس این ابلاغیه، اعتبارات ابلاغی برنامه ارتقای هتلینگ طرح تحول سلامت از جمله اعتبارات کمک به نوسازی هتلینگ و پرداخت مابه التفاوت تعرفه هتلینگ تا قیمت تمام شده به هر بیمارستان شامل اقدامات اصلاحی فیزیکی و تجهیزاتی مرتبط با هتلینگ و نیز مربوط به تامین نیروی انسانی مورد نیاز است .

طبق این ابلاغیه به رئیس هر بیمارستان در چارچوب تامین حداقل استاندارد مورد تایید تیم های ارزیاب ستاد کشوری تحول سلامت، تفویض اختیار می شود که با توجه به اولویت های خاص هر بیمارستان همزمان با اقدامات اصلاحی فیزیکی و تجهیزات مرتبط با هتلینگ اقدام به تأمین نیروی انسانی گروه پرستاری کنند.

وزیر بهداشت در بند دیگری آورده است، سقف مجاز جذب نیروی انسانی در چهار رشته شغلی فوق تا تاریخ 31 خرداد 93 توسط ستاد کشوری اعلام می شود.

در بخش دیگر این ابلاغیه آمده است، ضروری است مسوولان هر بیمارستان با توجه به اعتبارات ابلاغی سال 93، اقدامات لازم برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز از تاریخ اول تیرماه تا آخر سال را انجام داده و از طریق دانشگاه مربوطه به معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع اعلام کنند.

همچنین بر اساس این ابلاغیه، نحوه بکارگیری نیروی انسانی مطابق با تبصره نامه اداری استخدامی اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی بوده و به دانشگاه ها اجازه داده می شود از طریق آگهی محلی نسبت به جذب نیروی های کارآمد در فضای رقابتی اقدام کنند.

اجتمام(1)**9185*1580

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.