سه شنبه، ۲۰ آبان ۹۳ - ۰۷:۱۷

به گزارش میهن پست  – طرح مفهومی تبدیل بیلبوردها به سرپناهی برای افراد بی‌خانمان در بهار سال 2015 در اسلواکی اجرایی خواهد شد….

به گزارش میهن پست  – طرح مفهومی تبدیل بیلبوردها به سرپناهی برای افراد بی‌خانمان در بهار سال 2015 در اسلواکی اجرایی خواهد شد.
bilboard-houses-for-homeless-project-gregory-5

 ایده پروژه گرگوری (Project Gregory) نخستین‌بار در سپتامبر 2013 توسط طراحان شرکت DesignDevelop در اسلواکی ارائه شد. طرح مفهومی «خانه بیلبوردی» شامل استفاده از تابلوهای تبلیغاتی بزرگ در خیابان‌ها به عنوان سرپناه افراد بی‌خانمان است.
bilboard-houses-for-homeless-project-gregory-4
سرپناه گرگوری در حقیقت پناهگاه مثلثی شکلی است که در بین بیلبوردهای تبلیغاتی طراحی شده و از طریق راه‌پله‌های چوبی قابل دسترسی است.
4
مساحت هر سرپناه 18 مترمربع است که به دو اتاق شامل اتاق نشیمن و قسمت حمام و تقسیم می‌شود؛ بخش حمام شامل دوش، دستشویی و روشویی است و در اتاق نشیمن یک میز با فضای نگهداری از وسایل، دو صندلی و یک تختخواب قرار می‌گیرد.
bilboard-houses-for-homeless-project-gregory-6
سقف و دیوارهای چوبی OSB علاوه بر ظاهر زیبا و در عین حال راحت، کم‌هزینه نیز هستند. این طراحی ساده، اما مدرن می‌تواند افراد بی‌خانمان را برای ادامه زندگی، کار کردن و بازگشت به جامعه تشویق کند.
2
هزینه ساخت نمونه اولیه خانه بیلبوردی 41 هزار پوند تخمین زده می‌شود که به شبکه برق و آب و فاضلاب نیز متصل خواهد بود؛ هزینه ساخت سرپناه با سیستم‌های مستقل حدود 60 هزار پوند ارزیابی شده است.
bilboard-houses-for-homeless-project-gregory-71
به گفته طراحان، درآمد حاصل از این تابلوهای تبلیغاتی می‌تواند هزینه طراحی و ساخت را تأمین کند.
bilboard-houses-for-homeless-project-gregory-3
درصورت جمع‌آوری بودجه لازم، نخستین نمونه از این سرپناه در بهار سال 2015 ساخته و به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت؛ ساخت 10 خانه بیلبوردی برای تابستان سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

منبع:boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *