چهارشنبه، ۱۱ فروردین ۹۵ - ۰۸:۵۲

این روزها در بیشتر کشورهای دنیا طراحی ساختمانهای سبز مورد توجه خاص معماران و طراحان قرار گرفته که در این میان دو شرکت…

این روزها در بیشتر کشورهای دنیا طراحی ساختمانهای سبز مورد توجه خاص معماران و طراحان قرار گرفته که در این میان دو شرکت معماری BPD Marignan و XTU Architects نیز با همکاری SNI Group و MUArchitecture که طراح مجموعه ساختمان های سبز XTU هستند، برنده مسابقه Reinventer Paris در کشور فرانسه شدند. با میهن پست همراه شوید.

طراحان ساختمانهای سبز XTU که برندگان مسابقه Reinventer پاریس هستند در واقع به دنبال ترویج ترکیب فضاهای باز و عمومی با فضای سبز، برای رسیدن به فضایی پایدار و انعطاف پذیر هستند. بخش انسانی این مجموعه از سه فضا به صورت خانه درختی، خانه گیاهی و خانه الگوریتمی تشکیل می شود.

جالب است بدانید که طراحی ساختمانهای سبز XTU در محیطی به مساحت حدودا ۱۳ هزار متر مربع فضا برای خانه دانشجویان و محققین جوان، هزارو ۲۰۰ متر مربع برای فضاهای عمومی، ۲۵۵ مترمربع برای محیط کافی شاپ و بیشتر از ۲ هزار مترمربع برای باغ ها و کاشت گیاهان درنظر گرفته شده است.

البته نکته قابل توجه در طراحی ساختمانهای سبز XTU این است که کاشت گیاهان دارویی و پرورش کرم خاکی در آزمایشگاه های این مجموعه که مساحتی حدود هزار متر مربع دارند، به منظور تحقیقات زیست شناسی انجام می گیرد که به طور کلی می توان طراحی ساختمانهای سبز XTU با ویژگی های زیست محیطی را فضایی مناسب برای فعالیت علمی دانشجویان، محققین، هنرمندان و … دانست.

با هم در میهن پست تصاویری از طراحی ساختمانهای سبز XTU را تماشا می کنیم.

معماری: XTU Architects, BPD Marignan, MU Architecture
موقعیت: Rue Jean Antoine de Baïf, 75013, France

منبع:reinventer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.