جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۹۵ - ۰۴:۲۸
طرح ساختمان مرکز مهمان نوازی از پناهنده های یونانی

طرحی ساختمان مرکز مهمان نوازی از پناهنده‌ها توسط اسپیروس کولیاس که یک طراح ساختمانی اهل  یونان است در حالی این روزها ارائه شده…

طرحی ساختمان مرکز مهمان نوازی از پناهنده‌ها توسط اسپیروس کولیاس که یک طراح ساختمانی اهل  یونان است در حالی این روزها ارائه شده است که برای حل معضل پناهجویانی که وارد کشورش می شوند تا به حال دولت آن کشور اقدامی برای ساخت یک مکان موقت برای اسکان آن ها انجام نداده است. که در این میان اسپیروس برای حل این مشکل اقدام به طراحی یک ساختمان خارق العاده کرده است که می‌تواند در این وادی راهگشا باشد .با میهن چست همراه شوید.

ساختمان مرکز مهمان نوازی از پناهنده‌ها بسیار بزرگ بوده و می تواند بسیاری از مهاجرین را در خود جای دهد . طرح مهندس اسپیروس کولیاس که وی یکی از طراحان شرکت ۳۶۰ Architects است بصورت کامل در داخل یک صخره بسیار بزرگ که دارای یک شیب ملایم است، طراحی ، ارائه و قابل اجرا است تا ساختمان در حقیقت یک پناهگاه برای مهاجرین باشد که با عبور از دریا به ساحل رسیده و به صورت موقت از شرایط بد آب و هوایی و بی امکاناتی در امان باشند.

نام این ساختمان مرکز مهمان نوازی از پناهنده ها بوده و با نگاهی فنی خواهیم دید که این مرکز بزرگ دارای ۲۲ طبقه به همراه اتاق های کوچکی با حداقل امکانات برای یک زندگی‌ای موقتی در حد دو روز است.مرکز مهمان نوازی از پناهنده‌ها 

در این میان باید گفت که مهاجرت یکی از مشکلات پایان ناپذیر بشریت است. منابع تولیدی، منابع اقتصادی ، مسائل سیاسی ، جنگ بین کشور ها ، نبود امکانات آموزشی مناسب ، بیکاری و  بسیاری موارد دیگر  از جمله دلایل مهاجرت است .

شاید اگر بحران جنگ در سوریه نبود اسپیروس کولیاس ، هرگز برای طراحی مرکز مهمان نوازی از پناهنده ها وقتی نمی گذاشت اما مهاجرت سوری‌ها به علت سال ها جنگ در این کشور به یونان و تبدیل آن به یک بحران انسانی، افراد مختلفی را بر آن داشته تا هر یک با خلاقیت خود بتوانند راهکارهایی را برای حل مشکلات حضور مهاجرین بیابند.

این در حالی است که در سال گذشته میلادی حدود ۳۳۰ هزار نفر از مسیر مدیترانه وارد اروپا شدند که تعداد به شدت زیادی است . تعداد بالای مهاجرین و همچنین مسائل سیاسی دیگر ، باعث شده تا اروپا نتواند به مسئله مهاجرت به درستی رسیدگی کند.

کشور یونان در یک موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد و در حقیقت گذرگاهی است برای ارتباط با شرق اروپا و همین امر باعث شده است تا یونان مقصد اولیه برای بسیاری از مهاجران غیر قانونی می باشد که وارد دریای این کشور می شوند و روزهای زیادی را در آن‌جا با سرگردانی می گذرانند.حالا امید است با ساخت مرکز مهمان نوازی از پناهنده ها این ساختمان شرایط بد پناه جویان تغییر کند.

با هم در میهن پست عکس هایی از طرح مرکز مهمان نوازی از پناهنده ها را از میهن پست تماشا کنید.

[highlight]منبع :worldarchitecture[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *