یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۲:۲۷

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تأکید بر انتقال واحدهای صنعتی البرز به خارج از محدوده شهری، گفت: فعالیت واحدهای…

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تأکید بر انتقال واحدهای صنعتی البرز به خارج از محدوده شهری، گفت: فعالیت واحدهای صنعتی در محدوده مناطق شهری آلودگی هوا و ناهنجاری‌های صوتی را افزایش می‌دهد.

ایرج موفق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: استان البرز از ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی بالقوه‌ای برخوردار است که با برنامه‌ریزی می‌توان از این پتانسیل‌ها در راستای توسعه اقتصادی استان بهره برد.

وی افزود: در حال حاضر 3500 واحد صنعتی دارای مجوز و 2000 واحد بدون مجوز در استان فعالیت می‌کنند که حمایت از آن‌ها همکاری مسئولان دولتی را می‌طلبد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال با حمایت استانداری البرز طرحی برای حمایت از واحدهای صنعتی بدون مجوز اجرا خواهد شد که این مهم تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات صنعتگران خواهد داشت.

وی در ادامه ساماندهی صنوف تولیدی در استان البرز را یکی از مراحل این طرح برشمرد و گفت: متاسفانه بسیاری از واحدهای تولیدی در محدوده شهری مستقر هستند که فعالیت آن‌ها افزایش آلودگی هوا و ناهنجاری‌های صوتی را به دنبال دارد.

موفق با تأکید بر انتقال واحدهای صنعتی به خارج از محدوده شهری افزود: اختصاص زمین برای استقرار واحدهای صنعتی از نیازهای اساسی استان است که باید در دستور کار مسئولان البرزی قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز یادآور شد: با توجه به کمبود زمین دولتی در استان، می‌توان با همکاری بخش خصوصی معضل کمبود زمین دولتی را مرتفع ساخت و این واحدهای آلاینده را به خارج از شهر منتقل کرد.

این مقام مسئول دربخش دیگری از سخنان خود به مشکلات واحدهای صنعتی استان اشاره کرد و گفت: کمبود آب، تصفیه خانه فاضلاب، نبود گاز و راه‌های دسترسی مناسب از معضلاتی است که فعالیت صاحبان صنایع را با مشکل مواجه ساخته است.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود دستگاه‌های خدمت‌رسان باید با شهرک‌های صنعتی همکاری لازم را داشته باشند و وظیفه خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهند.

موفق در پایان با اشاره به ضرورت ساخت شهرک فناوری دراستان البرز گفت: با حمایت استانداری البرز و مسئولان دولتی امیدواریم هرچه زودتر کنگ ساخت این شهرک صنعتی درالبرز زده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *