پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۲:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بازدار صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی هفته جاری طرح شبکه فرعی آبیاری و ضح کشی…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بازدار صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی هفته جاری طرح شبکه فرعی آبیاری و ضح کشی دشت کنجانچم مهران و طرح آبیاری تحت فشار در زمین های صالح آباد عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

این مسئول اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح آبیاری تحت فشار صالح آباد به وسعت دو هزار و 150 هکتار آغاز شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح آبیاری با 745 کیلومتر طول خطوط لوله گذاری و احداث 50 کیلومتر جاده دسترسی 330 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه تصریح کرد: این طرح آبیاری به مدت دو سال اجرا شده است.

بازدار اضافه کرد: طرح شبکه فرعی آبیاری و ذهکشی غرب دشت کنجانچم مهران به وسعت 900 هکتار افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح با 29 کیلومتر طول کانال های فرعی و ذهکش های سطحی و 12 کیلومتر طول جاده دسترسی 28 میلیارد ریال اعتبارملی هزینه شده است.

این مسئول گفت: سیاست های وزارت جهاد کشاورزی اجرای کارهای زیربنایی است تا بتواند هم از آب و خاک به صورت بهینه و مناسب استفاده کند.

بازدار افزود: استان ایلام یکی از استان های استراتژیک و دارای پتانسیل های بالا است و بر همین اساس کارهای خوبی در استحصال آب و اجرای شبکه های آبیاری و ذهکشی وزارت نیرو انجام داده است.

وی ادامه داد: ما موظف هستیم در ادامه کار وزارت نیرو شبکه های فرعی را براساس مطالعاتی که مشاور انجام می‌دهد اجرا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *