شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم فروزانی عصر شنبه در نشست انجمن‌های دوستدار میراث اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم فروزانی عصر شنبه در نشست انجمن‌های دوستدار میراث اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری است که باید با اجرای طرح‌های مناسب در زمینه توسعه این صنعت گام برداریم.

وی از تلاش برای تقویت‌ سازمان‌ها و انجمن‌های مردم نهاد در سطح استان بوشهر خبر داد و افزود: در همه جای دنیا شاهدیم که سمن‌ها از جایگاه بسیار خوبی در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوردار هستند و در استان بوشهر نیز باید این فرصت را فراهم سازیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، خاطرنشان ساخت: رونق بخش‌های گردشگری و میراث فرهنگی نیازمند حضور جدی سازمان‌های مردم نهاد است.

فضای مشارکت و همدلی در سازمان‌های مردم‌نهاد احیا شود

وی تنوع‌پذیری را لازمه حضور در دنیای رقابت دانست و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بر روی سازمان‌های مردم نهاد یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده است.

فروزانی به اهمیت بسیار بالای دغدغه کسانی که آگاهانه و با دلسوزی وارد این فعالیت‌ها می شوند اشاره کرد و افزود: فضای همدلی و مشارکت از مهمترین مزایای فعالیت‌های مردم محور است که باید این فضا در همه بخش‌ها احیا شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت سمن‌ها از مهمترین سیاست‌ها و برنامه‌های این سازمان در استان بوشهر است.

ساختار سازی و توانمند سازی انجمن‌ها و تشکل‌های مردم محور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سرمایه گذاری بر روی تشکل‌های مردم محور در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: مشارکت بیشتر تشکل‌های مردم نهاد در برنامه‌های میراث فرهنگی و گردشگری را در دستور کار داریم.

وی با تاکید بر لزوم ساختار سازی و توانمند سازی انجمن‌ها و تشکل‌های مردم محور اضافه کرد: حمایت از شکل‌گیری نهادهای مردم محور در عرصه فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در دستور کار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *