چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۹

معاون هماهنگی مهندسی آبفای کشور گفت: طرح آبرسانی از دریای عمان به شهرهای سیستان‌وبلوچستان یقینا اجرا می‌شود و این طرح از برنامه‌های اصلی…

معاون هماهنگی مهندسی آبفای کشور گفت: طرح آبرسانی از دریای عمان به شهرهای سیستان‌وبلوچستان یقینا اجرا می‌شود و این طرح از برنامه‌های اصلی وزارت نیرو در این استان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، شاهین پاکروح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در مرحله تدوین و تصویب بودجه است.

معاون هماهنگی مهندسی آبفای کشور گفت: با اجرای این طرح مشکل آب شرب بسیاری از شهرهای جنوبی استان بر طرف می‌شود.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو عزم جدی برای اجرای این طرح ملی دارد.

پاکروح خاطرنشان کرد: باید برای صرفه‌جویی در مصرف آب از مباحث آموزشی استفاده کنیم، بحث اقتصاد آب یکی از مباحث بزرگ است و آنچه که هزینه‌های ما را رقم می‌زند درآمدهای ناچیز بهای آب است.

معاون هماهنگی مهندسی آبفای کشور گفت: اکثر روستاها و مناطق شهری استان در بحران بی‌آبی به سر می‌برند که این موضوع مشکلات بهداشتی و اجتماعی زیادی را برای مردم بوجود آورده است.

وی با بیان اینکه سیستان‌وبلوچستان بیشترین اعتبار را در کشور در زمینه تجهیز تاسیسات آب دارد، گفت: با توجه به اینکه تابستان سختی را در روستاها و شهرهای کشور داشتیم باید از همین حالا به فکر تابستان سال آینده باشیم.

وی گفت: با توجه به عنایت ویژه مسئولان دولتی در سطوح مختلف، اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در مناطق شهری و روستای کشور به صورت قابل قبول در حال انجام است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.