پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۰

معاون سابق اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین از کامل نبودن طرح آمایش استان انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،…

معاون سابق اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین از کامل نبودن طرح آمایش استان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قزوین، محمودی راد در جلسه شورای آموزشی، پژوهشی، فناوری و اتاق فکر اداره کل محیط‌ زیست استان قزوین، اظهار کرد: باید نقشه راه دقیق و مناسب با هدف مشخص تهیه شود. نواقص موجود در طرح آمایش کنونی به دلیل مشخص نبودن صنایع فعال، جمعیت آینده و نیازهای آبی و کشاورزی و غذایی است.

وی تصریح کرد: این طرح جوابگوی نیاز 30 سال آینده نیست و نیاز به مطالعات بیشتر دارد.

مرتضی موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین نیز در این جلسه بیان کرد: محیط زیست در رویکرد مردم و مسئولان مغفول مانده که این اندیشه باید تغییر پیدا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین تصریح کرد: از این پس نباید اجازه دهیم صنایع آلاینده در استان مستقر شود و محیط زیست استان از بین برود که این امر نیازمند کمک و همراهی مردم است. با وجود برنامه می‌توان باغستان‌ها را حفظ کرد و از آلودگی صنایعی مانند نیروگاه که با سلامت مردم درگیر است جلوگیری کرد و به نتایج مطلوبی رسید.

موسی خانی با بیان اینکه خود ما مسئولین مدیریت صحیح در زمینه محیط زیست نداشته‌ایم، اضافه کرد: وجود تعمیرگاه در برخی مناطق باغستان سنتی و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز نشان دهنده برنامه ریزی نامناسب برای حفظ محیط زیست است که برگزاری جلسات اتاق فکر می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد.

وی ادامه داد: باید در بخش آموزش، اطلاع رسانی در دانشگاه و مدارس، بهتر کار کنیم و روی افکار عمومی تاثیرگذار باشیم تا موفق شویم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.