سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۳

به گزارش ایرنا ، «کوروش پرند» شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گذر جوانی در باغ موزه قصر، افزود: صنعت نساجی و پوشاک،…

به گزارش ایرنا ، «کوروش پرند» شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گذر جوانی در باغ موزه قصر، افزود: صنعت نساجی و پوشاک، قالیبافی، بازاریابی، سنگ های غیرقیمتی و قیمتی و گیاهان دارویی از رشته های این طرح است که برای رفع مهمترین دغدغه نسل جوان اجرا می شود.

وی کاهش بیکاری به خصوص نسل جوان را مهمترین اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای دانست و اظهار کرد: در قالب این طرح حدود 15 هزار شغل در سال جاری توسط این سازمان ایجاد خواهد شد.

پرند بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار و مهارت در جامعه تاکید و بیان کرد: این سازمان تجربه گذر مهارتی را در استان های کشور داشته و به سمت گذر جوانی برای رفع معضل بیکاری گام های اساسی برداشته خواهد شد.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به توان و ظرفیت علمی و مهارتی جوانان نخبه، تاکید کرد: باید از این توان به نحو مطلوب بهره گرفت.

وی راهکار رسیدن به اشتغال پایدار را تحقق نرخ رشد اقتصادی 8/7 درصدی در سال جاری اعلام و اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر انجام شده شاهد توسعه اشتغال باشیم.

تهرام/1109/519/564

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.