چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۹

«حبیب برومند داش قاپو» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره این طرح استیضاح گفت: با توجه به دغدغه…

«حبیب برومند داش قاپو» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره این طرح استیضاح گفت: با توجه به دغدغه هایی که در بخش کشاورزی و تولید کشور وجود دارد و پیگیری های مستمر نمایندگان که منتج به نتیجه نشده است جمعی از نمایندگان طرح استیضاح از وزیر جهاد کشاورزی را جمع آوری می کنند.

وی با اشاره به این که دغدغه های نمایندگان دغدغه های به حقی است افزود: برای مثال کشاورزان گوجه فرنگی و هندوانه تولید می کنند و باید در مزرعه بماند و از آنان خرید نمی شود و آنان متضرر می شوند، کشاورزان یک کارت سوخت در اختیار ندارند و برای تامین چند لیتر سوخت دچار مشکلات هستند، همین طور برنامه مشخصی برای تولید کشور وجود ندارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: انتظار نمایندگان مجلس این است که وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی این مسائل را پیگیری کند شاید وزارت جهاد کشاورزی بگوید بسیاری از این مسائل در حوزه اختیارات آنان نیست ولی برخی از این وظایف تفویض اختیار شده است برای مثال ما به وزارت جهاد کشاورزی اختیار داده بودیم که کار خرید گندم را انجام دهد و کار تنظیم بازار را نیز انجام دهد، ولی هیچ کدام از این کارها از سوی این وزارتخانه انجام نشد.

وی اضافه کرد: مجموعه دغدغه های کشاورزان مثل خشکسالی، سیل که به آن توجهی نمی شود و نگرانی هایی که در بخش تولید وجود دارد و عدم اجرای قانون بهره وری در بخش کشاورزی باعث شد که نمایندگان این طرح استیضاح را به جریان بیندازند.

برومند داش قاپو با اشاره به این که این طرح هنوز تقدیم هیات رییسه مجلس نشده است، گفت: استیضاح به معنای برکناری یک وزیر نیست، استیضاح به معنای توضیح خواستن است اگر طرح استیضاح وزیری مطرح می شود نباید این طور فکر کنیم که وی قرار است برکنار شود این در حالی است که وزارت جهاد یک وزارتخانه سیاسی نیست، بلکه یک وزارتخانه تخصصی است.

سیام(4)**9121**9132

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.