دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، رسول راشکی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن اعلام آغاز طرح امدادرسانی تابستانه در استان گفت: این طرح…

به گزارش خبرنگار مهر، رسول راشکی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن اعلام آغاز طرح امدادرسانی تابستانه در استان گفت: این طرح با همکاری و مشارکت سایر دستگاه های امداد رسان از جمله اورژانس و پلیس راه در سراسر استان به مرحله اجرا در آمده است.

وی هدف از اجرای این طرح را توسط جمعیت هلال احمر ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده ای در قالب اجرای عملیات سالم سازی، ایمن سازی راه ها، جست وجو، نجات، آزاد سازی و انتقال مصدومان در حوادث احتمالی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: در این طرح علاوه بر پوشش تمامی محور های مواصلاتی اصلی در استان مناطق تفریحی و گردشگری در شمال و جنوب استان به منظور ارایه خدمات لازم به مسافران و گردشگران مورد هدف قرار گرفته است.

راشکی گفت: این طرح در طی دو مرحله تا پایان سفر های تابستانه در سراسر استان به مرحله اجرا درخواهد آمد که نخستین مرحله اجرای این طرح  تا پایان ماه مبارک رمضان و مرحله دوم آن از ابتدای مرداد ماه تا مهرماه سال جاری اجرا خواهد داشت.

وی افزود: در این راستا تعداد 21 پایگاه ثابت و تعداد 4 پایگاه سیار به همراه 24 دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد و 13 دستگاه خودروی امداد نجات کار امداد رسانی در محور های ارتباطی شمال و جنوب استان  را به مسافران بر عهده دارند.

وی ابراز داشت: به دلیل استقبال بسیاری از گردشگران از جاذبه های تفریحی و طبیعی استان از جمله چاه نیمه ها در شمال استان و دامنه کوه تفتان در جنوب نسبت به استقرار تیم های امداد نجات کوهستان در این مناطق به همراه تجهیزات پیشرفته اقدام شده است.

راشکی بیان داشت: با پایان ماه مبارک رمضان حجم سفر های تابستان و حضور گردشگران به ویژه در مناطقی از جمله سواحل جنوبی افزایش خواهد یافت که در این راستا نیز نسبت به برنامه ریزی به منظور استقرار و آمادگی تیم های امداد و نجات دریایی در این نقاط اقدام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *