شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۲

امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر،با اشاره به بررسی طرح انتقال پایتخت اظهار داشت: این طرح هفته گذشته…

امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر،با اشاره به بررسی طرح انتقال پایتخت اظهار داشت: این طرح هفته گذشته در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار داشت، اما با توجه به مطرح شدن چند طرح دو فوریتی در مجلس، رسیدگی به آن به هفته آینده پس از تعطیلات مجلس موکول شد.

خجسته گفت: تکلیف این طرح این هفته در مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود.

وی افزود: دولت و شخص رییس جمهور از موافقان طرح موضوع انتقال پایتخت از تهران هستند و این مساله در هیات دولت مطرح شده است و همه به نحو مطلوبی از آن حمایت کردند.همچنین وزیر راه و شهرسازی و مسکن  موظف به بررسی انتقال پایتخت در دولت شده اند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه طرح انتقال پایتخت زمان بر است و طی چند مرحله انجام می‌شود،گفت:در این طرح سامان دهی و تمرکز زدایی و در نهایت انتقال پایتخت بررسی می‌شود و بررسی این طرح به معنای انتقال پایتخت نیست ودر ابتدا بحث سامان دهی و تمرکز زدایی امکانات که امری زمان بر است،دستور کار مجلس است.

به گزارش مهر،طرح انتقال پایتخت اواخر سال گذشته با امضای ١۵١ نفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی طرح شد و کلیات آن به تصویب رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *