شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، ˈجاسم جادریˈ در نشست بررسی توسعه سواحل مکران که با حضور…

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، ˈجاسم جادریˈ در نشست بررسی توسعه سواحل مکران که با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل دفتر ایشان در تهران برگزار شد، افزود: با اجرایی شدن این طرح شهرستان جاسک به یک قطب بزرگ اقتصادی در کنار سواحل مکران تبدیل می شود.

وی بیان داشت: در سفر رییس جمهوربه هرمزگان تصمیمات مناسبی برای توسعه سواحل شرق هرمزگان گرفته شد که باید این مصوبات اجرایی شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های خوبی برای ایجاد صنایع نفت و پالایشگاه و نیروگاه در سواحل مکران در شهرستان جاسک انجام شده و جاسک در آینده به ترمینال دوم صادرات نفت در ایران تبدیل می شود.

جادری با تاکید براینکه دومین سفر کاروان تدبیر و امید به هرمزگان دارای برکات زیادی برای مردم بود، افزود: حضور دکتر روحانی در استان هرمزگان مسیر توسعه را در این استان هموار کرد و باید تلاش کنیم تا برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص افزایش تولید فولاد در استان به 10 میلیون تن و توسعه بندر شهید رجایی و صادرات نفت از جاسک و غیره اجرایی شود.

وی یادآورشد: تاکنون دولت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی درجاسک را مصوب کرده وقدم بعدی ایجاد منطقه آزاد در این شهرستان است که در دست بررسی کارشناسی قرار دارد.

در این نشست معاون اول رییس جمهور نیز بر توسعه سواحل مکران تاکید کرد و خواستار تلاش جمعی و همراهی تمامی وزارتخانه ها و نهادهای مسوول برای این مهم شد.

نشست بررسی توسعه سواحل مکران با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار هرمزگان، وزیر آموزش وپرورش، وزیر بهداشت، وزیر دفاع، رییس کل گمرک، رییس سازمان بنادرو دریانوردی، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، فرمانده نیروی دریایی ارتش، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون برنامه ریزی وزیر نفت در محل دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد. ک/1

7195/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *