سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۲

سلامت نیوز: عضو شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: تا کنون کار عملی مثبتی در زمینه اجرای این طرح در سطح شهرستان انجام نشده…

سلامت نیوز: عضو شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: تا کنون کار عملی مثبتی در زمینه اجرای این طرح در سطح شهرستان انجام نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس از جیرفت، رحمدل افشارمنش شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر در زمینه طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: تاکنون کار عملی مثبتی در زمینه اجرای این طرح در سطح شهرستان انجام نشده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر کلینیک ویژه‎ای که عصرها فعالیت کند و هدف دولت را در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت برآورد در بیمارستان‎ها ایجاد نشده است.

افشارمنش تصریح کرد: همچنین امکاناتی که مقرر شده بود، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت برای اجرای این طرح تأمین کند، اختصاص داده نشده است.

رئیس نظام پزشکی شهرستان جیرفت گفت: دانشگاه علوم پزشکی منطقه، کار خاصی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام نداده و تغییر محسوسی در ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهرستان مشاهده نمی‎شود.

افشارمنش عنوان کرد: همچنین نباید داروسازان از بیماران حق فنی دریافت کنند اما اکنون با وجود این دستورالعمل روال سابق ادامه دارد و این وعده نیز عملیاتی نشده است.

وی افزود: در بخش نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت نیز سیستم خنک‌کننده مناسب وجود ندارد و همین امر موجب بروز مشکلاتی برای بیماران این بخش شده است.

افشارمنش اولویت اول زندگی انسان را سلامتی ذکر و خاطرنشان کرد: این شهرستان از نظر دارو، درمان و بهداشت در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و به همین دلیل نیازمند توجه ویژه مسئولان به این منطقه هستیم.

وی کمبود نیروی انسانی را در سطح بیمارستان‎های جیرفت از دیگر مشکلات موجود شهرستان خواند و اظهار داشت: هنوز تا استانداردسازی بهداشت و سلامت در منطقه راه طولانی در پیش داریم، بر همین اساس از دست‎اندرکاران تقاضا می‎شود تا این مشکلات را جدی بگیرند.

عضو شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: ما از نظر قانونی در بحث سلامت با مشکل مواجه نیستیم اما در اجرای آن کوتاهی صورت می‎گیرد و همین ضعف موجب به مخاطره افتادن سلامت مردم می‎شود.

افشارمنش تصریح کرد: باید اعضای کمیته بهداشت فرمانداری با پیگیری مستمر در راستای رفع مشکلات بکوشند و مسئولان مربوطه نیز تلاش کرده تا با انجام فعالیت بیشتر و جدی‎تر کاستی‎های موجود را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *