سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۱۷

«سیداحمد تارا» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تاکید براینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت در تمام مناطق…

«سیداحمد تارا» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تاکید براینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت در تمام مناطق جغرافیایی و همه بیمارستان های دولتی از روز گذشته(دوشنبه) آغاز شده، افزود: اخباری مبنی براینکه این طرح فقط در برخی بیمارستان های منتخب اجرا می شود، صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: منابع مالی و فرایندهای کاری، از روز گذشته به همه بیمارستان ها ارسال و ابلاغ شده و بیمارستان ها برای اجرای طرح تحول نظام سلامت هیچگونه مشکلی از لحاظ مادی ندارند زیرا پیش پرداخت ها به آنها ارائه شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی براینکه چرا برخی بیماران هنوز بابت تهیه دارو به بیرون بیمارستان ارجاع داده می شوند، گفت: بیمارستان ها تا دیروز پولی بابت فراهم کردن شرایط اجرای طرح تحول نظام سلامت نداشتند و از امروز باید دنبال خرید دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی باشند تا این فرایندها به بیمار تحمیل نشود.

تارا گفت: با توجه به اینکه در آغاز برنامه هستیم، تغییر عادت های رفتاری بیمارستان ها کمی زمانبر است و در یک ماهه اول اجرای این طرح، فرایندها شکل می گیرد، اما مردم باید از بیمارستان ها توقع اجرای کامل این طرح را داشته باشند تا این طرح هر چه زودتر بطور کامل در بیمارستان محقق شود.

وی افزود: مسوولان و کارشناسان معاونت درمان وزارت بهداشت امروز از برخی بیمارستان ها بازدید می کنند تا فرایند آمادگی آنها برای تغییر رفتار بیمارستانی را نظارت کنند.

اجتمام(4) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.