جمعه، ۰۹ اسفند ۹۸ - ۱۱:۰۷
طرح ترافیک سال ۹۹

جزئیات کامل طرح ترافیک سال ۹۹ در شهر تهران در حالی اعلام شده است که این طرح مثل خیلی چیزهای دیگر از عوارض…

جزئیات کامل طرح ترافیک سال ۹۹ در شهر تهران در حالی اعلام شده است که این طرح مثل خیلی چیزهای دیگر از عوارض خروج از کشور ۹۹ تا شرایط دریافت مالیات ۹۹ و حقوق کارگران ۹۹ و کارمندان دولت ۹۹ و بخش خصوصی، دستخوش تغییری شده است. با میهن پیت همراه شوید.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران، جزییات ۶ تغییر در طرح ترافیک سال ۹۹ را اعلام کرد. محدوده اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران، بدون تغییر است.

در طرح ترافیک سال ۹۹ ، روزانه ۱۰۳ هزار خودرو مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک است و این سقف، تغییر نخواهد کرد. لذا بیش از این رقم،‌اجازه ورود به طرح ترافیک را ندارد. نرخ پایه طرح ترافیک در سال ۱۳۹۹ برای افراد عادی، ۲۱ درصد افزایش پیدا می کند.

قیمت پایه طرح ترافیک در سال ۱۳۹۷، ۲۳۰۰۰ تومان بود و در سال ۱۳۹۹ به قیمت پایه ۲۸ هزار تومان افزایش پیدا می کند. البته در تعیین قیمت نهایی تردد در محدوده طرح ترافیک ضریب های دیگری هم چون زمان تردد، نوع معاینه فنی و داشتن پول در حساب شهروندی و غیره محاسبه خواهد شد و قیمت تعیین شده، بر اساس نوع محدوده،‌ساعت تردد، میزان آلایندگی وسیله نقلیه و غیره محاسبه خواهد شد.

ساعت پیک طرح ترافیک ، قبل ساعت ۱۰ صبح و بعد از ساعت ۱۶ تعیین شده است. تخفیف معاینه فنی برتر در طرح ترافیک سال ۱۳۹۸، ۲۵ درصد بود. اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، قیمت ورود به طرح ترافیک ۹۹، ۱۶۴۶۴ تومان است و اگر خودرویی با معاینه فنی برتر در ساعت پیک، وارد محدوده طرح ترافیک شود، قیمت به ۲۵۲۸۰ تغییر می یابد.

طرح ترافیک سال ۹۹

جدول تغییرات طرح ترافیک برای سال ۹۹

طرح ترافیک سال ۹۹ اگر خودرویی، معاینه فنی برتر نداشته باشد، در ساعت غیر پیک وارد طرح ترافیک شود، بایستی ۲۳۵۲۰ تومان پرداخت کند. اگر معاینه فنی برتر داشته باشد و در ساعت پیک وارد شود، بایستی ۵۰۴۰۰ تومان پرداخت کند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران با بیان این‌که اگر افراد در سال آینده قبل از تردد روز خود را رزرو کرده و پول در حساب شهروندی آنها وجود داشته باشد می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند شوند.

پیش از این یک ماه شهروندان فرصت داشتند که حساب شهروندی خود را شارژ کنند اما این فرصت یک ماهه در سال ۱۳۹۹ حذف شده است و اگر شهروندان روز تردد خود را از قبل رزرو نکنند و در حساب شهروندی‌شان نیز پول وجود نداشته باشد، بهای تردد آنها با ضریب یک محاسبه شده و از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند نخواهند شد.

طرح ترافیک سال ۹۹ برای خودرو هیبریدی

طرح ترافیک سال ۹۹ خودروهای هیبریدی و برقی از تخفیف ۹۰ درصدی بهره‌مند هستند. تخفیف ۵۰درصدی ساکنان محدوده. در مورد وضعیت ساکنین در منطقه اجرای طرح نیز باید بدانیم که برای ساکنین محدوده‌های طرح‌های ترافیکی برای سال آینده تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده و خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود بعد از ساعت ۱۷ رایگان خواهد بود، اما تردد بین ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ با تخفیف ۵۰ درصد لحاظ می‌شود.

در اجرای طرح‌های ترافیکی، ساکنین محدوده را از لیست رزرو خارج می شوند تا ساکنین در تردد دچار مشکل نشوند که این موضوع در حال بررسی است. جدید ترین اطلاعات درباره مناقصات شهرداری، جزییات حقوق مدیران شهرداری و هم چنین اخبار طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ را در سایت tehran.ir دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.