شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۵

محسن امین روز شنبه در مجمع سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان اظهار کرد: شکل شهر زنجان جاذب جمعیت نیست. وی افزود:…

محسن امین روز شنبه در مجمع سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان اظهار کرد: شکل شهر زنجان جاذب جمعیت نیست.

وی افزود: طرح تفصیلی در افق سال 78 جمعیت زنجان را 420 هزار نفر پیش بینی کرده بود و این در حالی است که بعد از 15 سال جمعیت زنجان به 415 هزار نفر رسیده است.

شهردار زنجان با ابراز نارضایتی از نوع شهرسازی در زنجان تصریح کرد: کاهش رشد جمعیت به دلیل عدم وجود جاذبه هایی برای جذب جمعیت است.

امین، زیر ساخت ها و ساختار شهری نامناسب زنجان رااز مشکلات جاذبه های جمعیتی در این شهر عنوان کرد.

وی با اشاره به کمبود آثار معماری ایرانی و اسلامی در ساخت و سازها گفت: با بازپیرایی میدان انقلاب زنجان می توان هویت و نمود جدیدی به شهر بخشید.

شهردار زنجان با انتقاد از نحوه ساخت میدان های جدید در زنجان بیان کرد: به طور مثال میدان ولیعصر(عج) که در سال های اخیر شکل گرفته هیچ هویتی از جمله هویت تجاری، شهری و یا اداری ندارد.

وی یکی از مشکلات ساخت و سازها در زنجان را مالک محوری عنوان کرد و گفت: دفاتر فنی و مهندسان بنا به خواسته مالکان طرح و نقشه ها را تهیه و در اختیار آنان قرار می دادند.

امین در مورد ساماندهی ساخت و سازها با اشاره به هزینه بر بودن کارهای اجرایی گفت: شهرداری آمادگی دارد این هزینه ها را بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: درآمدهای شهرداری زنجان کاهش پیدا کرده و آمار پروانه های صادر شده در سه ماه نخست امسال یک سوم سال گذشته است.

شهردار زنجان به زیاده خواهی برخی از مالکان و سازندگان اشاره و تأکید کرد: شهرداری ساخت و سازهای غیر قانونی را متوقف می کند و سازندگان مجاز به اجرای طرح و پروژه ها طبق پروانه های صادر شده از طرف شهرداری هستند.

وی درمورد فرآیند اصلاح وسازماندهی اجرای پروژه ها و کاهش تخلفات ابراز کرد: اجرائیات شهرداری از زیر نظر شهرداران منطقه خارج شده و به صورت متمرکز زیرنظر خدمات شهری فعالیت می کند.

امین افزود: دبیرخانه کمسیون ماده 100 نیز زیر نظر معاونت معماری و شهرسازی به تخلفات رسیدگی می کند.

وی اظهار کرد: طرح تفصیلی اشکالاتی دارد و درخواست بازنگری آن مطرح شده است که از جمله ایرادهای آن سینما قدس با کاربری فرهنگی است که به کاربری اداری تبدیل شده است.

شهردار زنجان به آغاز اجرای پروژه اشراق و سبزه میدان اشاره کرد و گفت: سبزه میدان نماد دوستی ها و صمیمیت ها و مرکزی برای دید و بازدیدهای روزانه و تبادل نظر است و بازسازی و نوسازی این مکان دارای آستانه ممتاز و معماری شهری و با حفظ رویکرد تاریخی است.

وی خاطرنشان کرد: شاخصه های توسعه پایدار که انسان، فضا و فعالیت است باید در طراحی ها و اجرای پروژه ها در نظر گرفته شود.

596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.