جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۵

امام جمعه‌ی ایلام با انتقاد از موضع‌گیری‌های سیاسی در مقابل طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد تفکیک جنسیتی در ادارات…

امام جمعه‌ی ایلام با انتقاد از موضع‌گیری‌های سیاسی در مقابل طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد تفکیک جنسیتی در ادارات و نهادها و سازمان‌های دولتی عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام ، با اشاره به 26 مرداد سالروز آغاز بازگشت‌ آزادگان به میهن اسلامی در سال 1369، اظهار کرد: سالروز بازگشت پیروزمندانه‌ی آزادگان قهرمان و سرافراز رخداد مهم تاریخی است، چون این آزادگان با تحمل سال‌های اسارت و شکنجه‌های رژیم بعث جلوه‌هایی عالی از ایستادگی، مقاومت و ولایت‌مداری را به نمایش گذاشتند.

وی با تأکید بر اینکه باید خاطرات این عزیزان را خواند و شرایط حساس آن‌ها را درک کرد، ادامه داد: آزادگان که نمونه‌ی آنها «ابوترابی» است آبروی امام و انقلاب را به نحو احسن حفظ کردند و پیروزمندانه به آغوش ملت بازگشتند و هم‌اکنون همه باید قدردان آزادگی این عزیزان باشیم.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام در بخش دیگر خطبه‌ها از اقدام شهرداری تهران در راستای تفکیک جنسیتی کارکنان بعنوان یکی از عالی‌ترین و زیباترین کارها در راستای حفظ کرامت بانوان یاد و با انتقاد از مخالفان این طرح گفت: اختلاط زن و مرد در هر محیطی در همه‌ی فعالیت‌های اجتماعی ولو اینکه افراد در عالی‌ترین درجه‌ی تقوا باشند زمینه‌ی فساد را زیاد می‌کند.

لطفی اختلاط زن و مرد را ره‌آورد فرهنگ غرب دانست و تصریح کرد: این فرهنگ در تضاد صددرصد با ارزش‌های دینی است و امیدواریم تفکیک جنسیتی در همه‌ی ادارات و نهادها و سازمان‌های دولتی عملیاتی شود.

امام جمعه‌ی ایلام در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به کناره‌گیری نوری مالکی از قدرت، از این اقدام بعنوان اقدامی شجاعانه یاد و خاطرنشان کرد: نوری مالکی زمینه‌ی بحران‌زدایی از عراق را فراهم کرد و اقدام شجاعانه این مرد بزرگ امید دشمنان را به ناامیدی تبدیل کرد.

لطفی یادآور شد: اقدام این مرد بزرگ، پاسخی به ندای مرجعیت عراق بود و برای حفظ عراق خواسته‌های خود را زیر پا گذاشت.

وی این اقدام نوری مالکی را درس عبرتی برای سران خائن فتنه 88 دانست و گفت: ما نباید این فتنه را از یاد ببریم و فتنه‌گران هم باید از این مرد بالغ و عاقل سیاسی درس بگیرند ، آن‌هایی که سال‌ها سر سفره‌ی امام نشستند و می‌خواستند به خاطر چند روز قدرت، نظام را به سقوط بکشانند.

امام جمعه‌ی ایلام با انتقاد از دستانی که به‌دنبال تطهیر فتنه‌گران هستند، تصریح کرد: این افراد پس از 5 سال خیانت و پایمال کردن خون شهیدان و بی‌حرمتی به امام حاضر به اعتراف به اشتباه خود نیستند که از قساوت قلب آنها سرچشمه می‌گیرد و با حق‌گریزی، حق‌ستیزی و امام ستیزی دشمنان را شاد و دستآوردهای انقلاب را زیرپا گذاشتند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان این اقدام نوری مالکی را برگرفته از عقل و درایت او دانست و ابراز امیدواری کرد این اقدام، به بحران‌های عراق خاتمه دهد.

لطفی با اشاره به سالروز جنگ 33 روزه و سالروز پیروزی حزب‌الله بر رژیم نامشروع صهیونیستی خاطرنشان کرد: در این جنگ رژیم نامشروع سخت‌‎ترین شکست را پس از نیم قرن اشغالگری تجربه و امروز به مدد این پیروزی‌ها اسرائیل ضعیف و زبون شده و به فرموده‌ی امام عظیم‌الشان «از صفحه‌ی روزگار محو می‌شود.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *