پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۱

ˈتیمور امیریˈ پس از نشست با استاندار و معاونین برنامه ریزی و اداری و پشتیبانی استانداری، از قول مساعد آن ها برای اختصاص…

ˈتیمور امیریˈ پس از نشست با استاندار و معاونین برنامه ریزی و اداری و پشتیبانی استانداری، از قول مساعد آن ها برای اختصاص 150 میلیارد ریال در سال جاری به تکمیل پروژه های نیمه تمام فرودگاه گرگان خبر داد.

وی روز پنجشنبه اظهار کرد: پروژه های در دست اقدام فرودگاه شامل نصب و راه اندازی سیستم کمک ناوبری،ILS تکمیل ساختمان پاویون دولت، تکمیل ترمینال پروازهای بین المللی و آسفالت محوطه پارکینگ خودروهای مستقبلین حجاج است.

مدیرکل فرودگاه های استان گلستان هم چنین یادآور شد: سیستم مجهز DSLAM در ماکس مخابراتی فرودگاه گرگان نصب و راه اندازی شد که با راه اندازی این سیستم، انتقال 48 پورت خط دیتا، اینترنت و اینترانت فرودگاه بر روی فیبر نوری امکان پذیر شده است.

امیری افزود: اعتبارات مربوط به این طرح با پیگیری های صورت گرفته از محل بودجه استانی تأمین و توسط متخصصان اداره مهندسی الکترونیک فرودگاه نصب و راه اندازی شد.

وی هم چنین گفت: بخش هایی از برج مراقبت پرواز فرودگاه گرگان نیز با هدف فراهم کردن فضای مناسب تر و ایجاد امکانات رفاهی بیش تر برای کارکنان عملیاتی، نوسازی و بهسازی شد.

وی افزود: تغییر وضیت راه پله ها، تغییر دکوراسیون و ساخت باکس برای کارکنان برج، نصب کابینت های MDF و بهسازی سایر بخش ها از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است که با هزینه ای افزون بر 200 میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه های کشور انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به نصب و راه اندازی سایبان خودروهای اداری و کارکنان در فرودگاه گرگان اضافه کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه های کشور در مدت یک ماه انجام شده است که با بهره برداری از آن، ظرفیت پارک 40 خودرو به ظرفیت فعلی اضافه شد.

فرودگاه گرگان با داشتن هفته ای 60 پرواز در مسیرهای داخلی و بین المللی، پانزدهمین فرودگاه کشور به لحاظ جا به جایی بار و مسافر است.

استان گلستان دارای دو فرودگاه گرگان و کلاله است.

602

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.