سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۳

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تهیه و تدوین طرح جامع سیما و منظر شهری و ارسال آن برای کمیته سیما و…

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تهیه و تدوین طرح جامع سیما و منظر شهری و ارسال آن برای کمیته سیما و منظر شهری استان جهت تصویب و تایید نهایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، احدالله احمدی پرگو امروز(14مرداد)، در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرداری کرج گفت: با ابلاغ طرح جامع کرج در تیر ماه 1392، تلاش ویژه‌ای جهت تهیه طرح جدید تفضیلی آغاز شده است که طی آن با انتخاب چهار مشاور زبده و متخصص شهر به چهار قسمت کلی تقسیم‌بندی می‌شود.

وی افزود: بر مبنای طرح جامع سیما و منظر شهری کلانشهر کرج سازندگان بناهای ساختمانی مکلف به ارائه نقشه نما خواهند بود و هدف از این اقدام هویت‌بخشی به نمای ساختمان‌ها و جلوگیری از بر هم زدن ریخت و زیبایی‌شناسی شهر است.

احمدی پرگو خاطرنشان کرد: امروز کرج بیش از هر زمانِ دیگری به هویت معماری و شهرسازی نیاز دارد، چرا که به عنوان یکی از کلانشهرهای کشور در معرض دید قرار دارد و اگر امروز چاره‌ای برای وضعیت ساخت و سازهای شهری اندیشه نکنیم، تضمینی برای ساماندهی این وضعیت در آینده وجود نخواهد داشت.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج در پایان گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز و حذف بافت‌های فرسوده از چرخه زندگی شهرنشینی از جمله دغدغه‌های این معاونت در سال جاری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.