سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۳

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تهیه و تدوین طرح جامع سیما و منظر شهری و ارسال آن برای کمیته سیما و…

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تهیه و تدوین طرح جامع سیما و منظر شهری و ارسال آن برای کمیته سیما و منظر شهری استان جهت تصویب و تایید نهایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، احدالله احمدی پرگو امروز(14مرداد)، در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرداری کرج گفت: با ابلاغ طرح جامع کرج در تیر ماه 1392، تلاش ویژه‌ای جهت تهیه طرح جدید تفضیلی آغاز شده است که طی آن با انتخاب چهار مشاور زبده و متخصص شهر به چهار قسمت کلی تقسیم‌بندی می‌شود.

وی افزود: بر مبنای طرح جامع سیما و منظر شهری کلانشهر کرج سازندگان بناهای ساختمانی مکلف به ارائه نقشه نما خواهند بود و هدف از این اقدام هویت‌بخشی به نمای ساختمان‌ها و جلوگیری از بر هم زدن ریخت و زیبایی‌شناسی شهر است.

احمدی پرگو خاطرنشان کرد: امروز کرج بیش از هر زمانِ دیگری به هویت معماری و شهرسازی نیاز دارد، چرا که به عنوان یکی از کلانشهرهای کشور در معرض دید قرار دارد و اگر امروز چاره‌ای برای وضعیت ساخت و سازهای شهری اندیشه نکنیم، تضمینی برای ساماندهی این وضعیت در آینده وجود نخواهد داشت.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج در پایان گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز و حذف بافت‌های فرسوده از چرخه زندگی شهرنشینی از جمله دغدغه‌های این معاونت در سال جاری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *