چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۹

معاون معماری و شهرسازی شهردار مشهد گفت: پیش‌بینی می‌کنم طرح جامع مشهد ظرف دو ماه آینده در شورای عالی شهرسازی نهایی شود. محمدرضا…

معاون معماری و شهرسازی شهردار مشهد گفت: پیش‌بینی می‌کنم طرح جامع مشهد ظرف دو ماه آینده در شورای عالی شهرسازی نهایی شود.

محمدرضا حسین‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، اظهار کرد: طرح جامع مشهد، مسیر کمیته فنی را در شورای عالی شهرسازی طی می‌کند تا در این کمیته چهارچوب طرح، مشخص و تصویب شود.

وی ادامه داد: زمانی که طرح جامع مشهد برای تصویب نهایی به شورای عالی شهرسازی ارسال شد، در آنجا به وضعیت شهر مشهد، تامین آب و برخی مسائل اساسی ایراداتی، وارد و باعث شد طرح به کمیته فنی برود و به این موارد دقت شود.

معاون شهردار مشهد در خصوص زمان نهایی شدن طرح جامع تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنم این طرح حداکثر ظرف مدت دو ماه آینده نهایی شود.

به گزارش ایسنا، مطالعات اولین طرح جامع شهر مشهد در سال 46 آغاز شد که افق آن تا سال 1370 دیده شده بود. در این طرح محدوده شهر مشهد 3344 هکتار بود که هم اینک به 17 هزار هکتار رسیده است.

در سال 83 بود که مطالعات طرح جامع جدید برای شهر مشهد آغاز شد و از آن زمان تاکنون مطالعات آن به طول انجامید اما بعد از چند سال معطلی، این طرح در شورای عالی برنامه‌ریزی استان به تصویب رسید و برای تصویب نهایی روانه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.