پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۲

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با حضور وزیر کشور در جلسه شورای تامین استان مقرر شد طرح جامع ممنوعیت کامل…

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با حضور وزیر کشور در جلسه شورای تامین استان مقرر شد طرح جامع ممنوعیت کامل حضور افاغنه در استان کرمان با لحاظ مسائل اجتماعی و امنیتی، بین‌المللی تدوین و براین اساس تصمیم گیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “محمدرضا پورابراهیمی” ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور وزیر کشور با گرامیداشت هفته دولت و تبریک پیروزی غرورآفرین مقاومت غزه اظهار کرد: رویکرد توسعه‌ای در فعالیت‌های وزارت کشور می‌تواند به اقدامات مثبت در استان‌ها منجر و آثار خود را نشان دهد.

وی افزود: در استان کرمان همین نگاه اتفاق افتاده و استاندار در حوزه مباحث توسعه‌ای در مدت کوتاه اقدامات ارزشمندی انجام داده و کار با حمایت و تلاش مدیران، نمایندگان و روحانیون انجام شده است.

پورابراهیمی تصریح کرد: فضا به گونه‌ای فراهم شده که از همه ظرفیت‌های استان استفاده شود و بیشترین مطالبات و موضوعات در خصوص مباحث اقتصادی و در راس آن اشتغال و حل مشکلات فعالیت‌های اقتصادی در جامعه است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد باید با رویکرد متفاوت در وزارت کشور، پیگیر مطالبات باشیم و امروز در کشور ما شرایطی متفاوت با دوران‌ها و سال‌های گذشته وجود دارد.

عضو ناظر شورای پول و اعتبار تصریح کرد: سه عامل اصلی شرایط امروز ما را متفاوت کرده که از جمله می‌توان به وجود بحران‌های اقتصادی بین‌المللی در دنیا اشاره کرد.

وی ادامه داد: دومین عامل، مسائل مرتبط با حوادث طبیعی در کشور است که بزرگ‌ترین چالش کشور و به ویژه استان کرمان موضوع خشکسالی‌های پیاپی و مشکلات عدیده کشاورزی و صنعت است.

پورابراهیمی اظهار کرد: بحران آب در کشور و استان کرمان نیازمند تدبیر خاص است.

وی افزود: عامل سوم تحریم‌هاست که امروز رویکرد جدیدی در بحث‌های مختلف کشور فراهم کرده و بیان مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی حکایت از این دارد که باید متناسب با وضعیت امروز رفتارمان را تغییر کنیم.

پورابراهیمی افزود: گردآوری قوانین مزاحم توسعه توسط استاندار کرمان نیازمند اقدامات ملی است، زیرا به دلیل شرایط خاص کنونی، قوانین نیازمند بازنگری است.

وی با اشاره به این‌که دولت لایحه انضباط مالی و رفع موانع تولید رقابت‌پذیر را به مجلس ارائه کرده است، افزود: شرایط مطلوبی است که برای وضعیت کنونی اقدامات را انجام دهیم و از وزیر کشور می‌خواهیم همه مسائلی که مانع خدمت رسانی به مردم است، بررسی و رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بزرگ‌ترین چالش ما در استان برای توسعه صنعت، تامین منابع آب است و در صورتی که تصمیم جدی اتخاذ نشود، اساسی‌ترین مشکل آینده ما خواهد بود.

وی تصریح کرد: برداشت منفی یک میلیارد مترمکعبی از سفره‌های زیرزمینی استان کرمان موجب کاهش سطح این سفره‌ها شده و کف‌شکنی‌ها جواب نمی‌دهد. آب خاصیت کشاورزی و صنعت ندارد و ادامه این شرایط اصلا میسر نیست.

پورابراهیمی گفت: ارزش افزوده بخش کشاورزی یک چهارم صنعت است و پیشنهاد این است که مدیریت منابع آب در کشور ملی و قانون جدید استفاده از منابع آبی تدوین شود و استان کرمان را پایلوت کنیم و به کشاورزان فرصت بدهیم آبیاری نوین را اجرا و بعد از سه سال استفاده از غرقابی را خلاف قانون بدانیم، در این صورت می‌توانیم مشکل چشم انداز را رفع کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: با حضور وزیر کشور در جلسه شورای تامین استان مقرر شد طرح جامع ممنوعیت کامل حضور افاغنه در استان کرمان با لحاظ مسائل اجتماعی و امنیتی، بین‌المللی تدوین و براین اساس تصمیم گیری شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *