شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۴

ˈسیدمنصور هاشمیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: عملیات اجرایی این پروژه ملی که از سال 70 آغاز شده…

ˈسیدمنصور هاشمیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: عملیات اجرایی این پروژه ملی که از سال 70 آغاز شده است، هم اکنون 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون 24 میلیارد تومان برای عملیات اجرایی این پروژه ملی هزینه شده است، افزود: براساس پیش بینی های انجام شده برای بهره برداری کامل این پروژه ملی به 121 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

هاشمی، افق پیش بینی شده در این طرح را سال 1400 با پوشش جمعیتی 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت: احداث 200 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی، 7 کیلومتر خط انتقال، احداث 9 ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه خانه فاضلاب از مهمترین برنامه های پیش بینی در این طرح ملی بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 35 درصد شبکه درون شهری به مقدار 76 کیلومتر و نیز 35 درصد از ایستگاه های پمپاژ انجام شده اشت، تصریح کرد: عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب این طرح نیز 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای بهره برداری از آن به 14 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان همچنین با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی هایی برای بهره برداری از مرحله نخست این پروژه ملی انجام شده است که درصورت اختصاص مبلغ 30 میلیارد تومان طی 3 سال آینده شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

هاشمی، تعداد اشتراک فاضلاب پیش بینی شده دراین طرح ملی را 60 هزار اشتراک اعلام کرد و افزود: با بهره برداری ازمرحله نخست این طرح 30 هزار اشتراک واگذار خواهد شد.

شهرستان گنبدکاووس بابیش از 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

/7479/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.