دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۹

ˈطلیعه دلارامیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: کار سنجش سلامت فرزندان پایه اول ابتدایی مردم شهرستان…

ˈطلیعه دلارامیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: کار سنجش سلامت فرزندان پایه اول ابتدایی مردم شهرستان خاش توسط کارشناسان آموزش و پرورش و همکاران بهداشت و درمان در حال انجام است.

وی گفت: سنجش سلامت دانش آموزان اول ابتدایی شامل بخش های مختلفی از جمله ارزیابی بینایی(دید و رنگ)، شنوایی، گفتاری، اندازه گیری توده بدن، قد و وزن، اختلالات دهان و دندان و اوتیسم می شود.

وی با بیان اینکه اولیا در زمان نام نویسی فرزندان کلاس اولی خود باید شناسنامه سلامت دانش آموزان را همراه داشته باشند اظهار داشت: یکی از الزامات نام نویسی در این پایه داشتن شناسنامه سلامت است.

معاون آموزش و پرورش خاش گفت: شناسایی تفاوت های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت های جسمی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی از مهمترین اهداف اجرای طرح سلامت بحساب می آید.

دلارامی با اشاره به اینکه نام نویسی دانش آموزان پایه اول از ابتدای خرداد آغاز شده است گفت: والدین تا شهریورماه فرصت دارند با انجام معاینات مختلف سنجش سلامت، فرزندان خود را در مدارس مورد نظر نام نویسی کنند.

وی افزود: خانواده های دارای فرزند هفت ساله باید به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت برای معرفی به پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح سطح کودکان برای تحصیل در مدارس عادی یا استثنایی مشخص می شود اظهار داشت: مدارس ابتدایی با دریافت تصویر شناسنامه و عکس از دانش آموزان، آنان را به یکی از پایگاه های سنجش سلامت معرفی خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، خاش در فاصله 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

7312/7307

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.