چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۶

ˈسیدعباس سیدنورˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:مدیران مدارس در هنگام ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی…

ˈسیدعباس سیدنورˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:مدیران مدارس در هنگام ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی باید توجه جدی به پرونده سنجش سلامت نوآموزان داشته باشند.

وی افزود:طرح سنجش سلامت دانش آموزان بطور جدی و صحیح اجرا می شود و همه دانش آموزان ورودی کلاس اول در این طرح مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مدیر آموزش و پرورش شوش :پیشگیری از معلولیت ها ، تشخیص کودکان ویژه و جایگزینی آنان در کلاس های درس، کمک به بهبود آموزش و کنترل عوامل افت تحصیلی، بررسی میزان شیوع اختلالات جسمی و روانی، بهبودوضعیت بهداشت کودکان و ارتقای کارایی سلامت جامعه و تهیه شناسنامه سلامت دانش آموزان از جمله اهداف اصلی این طرح است.

وی با بیان این مطلب که سنجش بینائی کودکان همه ساله همزمان با ثبت نام پایه اول ابتدائی آغاز می شود ، خاطرنشان کرد: این طرح به منظور پیشگیری از تنبلی چشم ، عیوب انکساری و بیماری های چشم انجام می شود.

ˈسید نور ˈ افزود: در این طرح دانش آموزان از نظر بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان ودندان ،سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند.

وی در پایان با بیان اینکه اولیا به نزدیکترین مدرسه محل سکونت برای دریافت معرفی نامه جهت انجام سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی مراجعه کنند، اظهار داشت : در طرح سنجش سلامت برای هر کودک شناسنامه سلامت صادر می شود که برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی الزامی است.ک/3

7280/648

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.