چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۰

بر اساس گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو؛ ابوطالب اشکوری مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اظهار داشت: علاوه بر استخراج ماده…

بر اساس گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو؛ ابوطالب اشکوری مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اظهار داشت: علاوه بر استخراج ماده معدنی سرب و روی در انگوران، توده بزرگی از سنگ تراورتن در محدوده پروانه بهره برداری کشف شده که حدود 30 میلیون تن ذخیره احتمالی قابل استخراج دارد.

وی با بیان این که، استخراج از این معدن سنگ تزئینی و نما در برنامه سال جاری این مجتمع قرار گرفته است افزود: ماده معدنی فلورین نیز در منطقه مورد بهره برداری این مجتمع شناسایی شده و اکتشاف مقدماتی و تکمیلی آن در برنامه سال جاری قرار دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه طراحی شده، در سال جاری 700 هزار تن ماده معدنی از انگوران استخراج می شود، اما احتمال دارد این رقم تا 780 هزار تن هم برسد.

اشکوری، ذخیره فعلی معدن انگوران را 9 میلیون تن پیش بینی کرد که هفت میلیون و 300 هزار تن رو باز و یک میلیون و 700 هزار تن آن در بخش زیرزمینی است.

وی خاطر نشان ساخت: کل ذخیره انگوران تا 12 سال آینده به اتمام می رسد و در بخش ذخایر زیرزمینی، استخراج 120 هزار تن ماده معدنی که از عیار بسیار بالایی هم برخوردار است، پیش بینی شده که سال 1394 به بهره برداری برسد.

وی افزود: بیش از 85 واحد سرب و روی در کشور(به طور عمده در زنجان) فعالیت دارند که بر اساس سهمیه بندی، ماده معدنی از معادن انگوران استخراج و در اختیار آنها قرار می گیرد.

اقتصام (1) ** 1559**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.