یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید موسوی صبح یکشنبه در اولین جلسه کار گروه تنظيم بازار و اجراي طرح ضيافت ویژه ماه مبارک…

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید موسوی صبح یکشنبه در اولین جلسه کار گروه تنظيم بازار و اجراي طرح ضيافت ویژه ماه مبارک رمضان در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، نزدیک شدن به این ماه مبارک بر لزوم برنامه ریزی برای حفظ ثبات و آرامش بازار اقلام اساسی را دلیل تشکیل این جلسه ذکر کرد و افزود: اجرای این طرح طی سالجاری در قالب برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت برای عرضه مستقیم اقلام پر مصرف با قیمت مناسب، برگزاری فروش فوق العاده، توزیع کالاهای اساسی (برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز، گوشت مرغ و در نهایت طرح تشدید بازرسی و نظارت با همکاری دستگاه های نظارت است.

وی افزود: در حال حاضر مشخص کردن نیاز استان در این طرح بر اساس اقلام اعلام شده طبق دستور العمل، میزان موجودی و تامین کسری در دستور کار کارگروه است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: تامین منابع مورد نیاز برای برگزاری نمایشگاه، جانمائی و تشکیل غرفه ها در هر شهرستان، میزان اقلام مورد نیاز برای عرضه در غرفه ها، هماهنگی با فرمانداران برای محل نمایشگاه ها نیاز است در کوتاهترین زمان پیگیری و مشکلات احتمالی برطرف شود .

در این جلسه که به مواردی از جمله موجودی اقلام مورد نیاز در حال حاضر، نحوه تعیین سهم شهرستان ها، موجودی برنج بیش از میزان تخصیصی، ثبات بازار و وجود اجناس به اندازه کافی، زمان نمایشگاه و تعداد غرفه ها، تامین منابع مالی برای برپائی نمایشگاه، لزوم نصب قیمت ها و حضور بازرسین به صورت دائم در نمایشگاه اشاره شد.

در پایان جلسه مقرر شد تا نمایشگاه طرح ضیافت از اول تا10 تیر ماه در تمامی شهرستان ها و از نظر تعداد غرفه به میزان سال گذشته تشکیل شود.

محل برگزاری نمایشگاه با هماهنگی فرماندار شهرستان ها ترجیحا مکان های سال قبل باشد.

اجناس در نمایشگاه تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه و قیمت بر روی اجناس درج شود و هماهنگی های لازم از هم اکنون برای تامین اقلام نمایشگاه درحد نیاز انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.