سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۳

ˈفرامرز هادیˈ عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح برای حفظ سلامت محیط زیست و صرفه جویی در هزینه مصرف سموم نباتی…

ˈفرامرز هادیˈ عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح برای حفظ سلامت محیط زیست و صرفه جویی در هزینه مصرف سموم نباتی و ارتقاء کیفیت محصول اجرا شده است.

وی ادامه داد: طرح مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار برنج در 700 هکتار از اراضی شالیزاری لنگرود در نسل دوم آفت در دو مرجله به اجرا درآمده است.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود یادآور شد: مرحله اول این طرح در اواخر خردادماه گذشته در 700 هکتار از اراضی این شهرستان اجرا شده بود.

شهرستان لنگرود در شرق استان گیلان دارای 9 هزار و یکصد هکتار اراضی شالیزاری است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از برداشت پاچ باقلا از افزون بر 30 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

ˈمحمدرضا ابراهیم زادهˈ افزود: در راستای کشت دوم بعد از برداشت برنج؛ طرح کشت محصولات مختلف شامل راتون، سورگوم، پاچ باقلا، باقلابرکت، سبزیجات غده ای و برگی و شبدر از سوی کشاورزان فومنی انجام شد.

وی ادامه داد: محصول پاچ باقلا در 30 هکتار از اراضی کشاورزی یکی از کشاورزان پرتلاش این شهرستان در روستای حسینکوه آغاز شده است.

ابراهیم زاده اضافه کرد: امسال 410 هکتار از اراضی کشاورزی فومن به زیر کشت پاچ باقلا اختصاص یافته که پیش بینی می شود یک هزار و 230 تن محصول به ارزش اقتصادی 22 میلیارد ریال درآمدزایی برای کشاورزان داشته باشد.

شهرستان فومن در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.ک/3

7295/7284/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *