یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۰

ˈهدایت صفریˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این طرح معنوی با هدف دلجویی از خانواده های تحت…

ˈهدایت صفریˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این طرح معنوی با هدف دلجویی از خانواده های تحت حمایت و ایتام نیازمند در سطح استان طی شب های ماه مبارک رمضان انجام می شود.

وی اظهارکرد: طرح مفتاح الجنه با هدف تمسک به سیره و رفتارعلوی مولای متقیان امام علی(ع) و فراهم کردن فرصت لازم برای خیرین نیکوکار جهت رسیدگی و کمک به حال نیازمندان و ایتام تحت حمایت اجرا می شود.

صفری خاطرنشان کرد: از اهداف اجرای طرح مفتاح الجنه تکریم فقرا و نیازمندان، ایجاد زمینه لازم برای همنشینی و مصاحبت مسوولان با فقرا و خانواده های آنان و آشنایی هر چه بیشتر مدیران با زندگی افراد نیازمند است.

وی اضافه کرد: درسال گذشته پیش بینی شده بود که طی ماه مبارک رمضان از یکهزار و 300 خانواده تحت حمایت کمیته امداد بازدید بعمل آید در صورتی که با استقبال گسترده مسوولین استانی و افراد نیکوکار این رقم به پنج هزار خانوار رسید.

صفری خاطرنشان کرد: هم اکنون دو هزار و 200 یتیم زیر پوشش کمیته امداد استان قزوین قرار دارند که تاکنون 17 هزار حامی برای آنان جذب شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر یتیم بدون حامی در این استان وجود ندارد و میانگین سرانه هر یتیم در استان قزوین 98 هزار تومان است و این در حالی است که میانگین سرانه هر یتیم در کشور 51 هزار و 200 تومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین یادآور شد: هر یتیمی در استان قزوین علاوه بر کمک ها و هزینه ماهانه کمیته امداد، یک حساب جداگانه برای دریافت کمک های حامیان دارد که کمک های حامیان به صورت مستقیم به حساب آنان واریز می شود.

در استان قزوین 50 هزار نفر به صورت مستمر و 40 هزار نفر نیز بصورت موردی از سوی کمیته امداد حمایت می شوند که این رقم حدود هفت درصد از جمعیت استان را شامل می شود.

7389/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *