جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبری در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر با…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبری در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر با بیان اینکه پلیس لرستان امروز در راستای تامین امنیت استان، پلیسی مقتدر و کارآمد است اظهار داشت: به دنبال این هستیم که مسائل امنیتی استان را با تلاش جهادی دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی در حیطه ماموریتی پلیس در استان صورت گرفته است ادامه داد: این امر موجب ارتقای شاخصهای امنیتی استان در ابعاد مختلف شده است.

فرمانده انتظامی استان لرستان در ادامه با اشاره به افتتاح سامانه پایش تصویری در استان گفت: این سامانه برای کنترل و مهار جرایم و نظارت بیشتر بر مسائل ترافیکی با همکاری استانداری لرستان اجرایی شده است.

سردار قنبری با بیان اینکه این سامانه در زمینه شتاب و حرکت در غرب کشور بی نظیر است، تصریح کرد: همچنین این سامانه به رفع معضلات و مشکلات ترافیکی کمک می کند.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح مکنا در کلانتری های استان گفت: در اکثر کلانتری های استان پنج مولفه مکنا پیاده سازی شده است.

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه همچنین در راستای توجه به حقوق شهروندی اعزام تیم های نظارتی برای بازرسی کلانتری ها صورت گرفته است، تصریح کرد: اجرای این طرح باعث افزایش رضایتمندی مردم و ارتقاء احساس امنیت شده است.

سردار قنبری همچنین با اشاره به رتبه دوم لرستان در زمینه امنیت اخلاقی این موضوع را ناشی از اعتقادات و باورهای دینی و بنیه مذهبی مردم این استان دانست.

وی تعامل با دستگاههای مرتبط و شورای تامین استان، توجه به منابع انسانی، رفع مشکلات معیشتی کارکنان، دیدار و تکریم خانواده های معظم شهدا، اجرای مستمر طرحهای ارتقا امنیت اجتماعی، متناسب سازی ساختار شهرستانها بر اساس نیاز امنیتی، چینش نیرو متناسب با نوع امکانات و نیاز شهرستانها، استفاده از فناوریهای روز در کنترل جرایم و … را از جمله فعالیتهای فرماندهی انتظامی استان برشمرد.

فرمانده انتظامی استان لرستان در ادامه سخنان خود از کاهش 34 درصدی سرقت منزل، 40 درصدی سرقت مغازه، هفت درصدی سرقت خودرو، 32 درصدی سرقت موتور سیکلت، 41 درصدی کیف قاپی و 35 درصدی سایر سرقت ها در شش ماهه اول سالجاری خبر داد.

سردار قنبری تصریح کرد: در مجموع در شش ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه شاهد کاهش 34 درصدی همه سرقت ها در استان بودیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه جرایم خشن کاهش چشمگیری داشته ایم، گفت: در حوزه جرایم سرقت مسلحانه و راهزنی کاهش 100 درصدی داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سالجاری در حوزه تعداد تصادفات 14 درصد کاهش داشته ایم، اظهار داشت: همچنین در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش 22 درصدی در حوزه تلفات سوانح رانندگی درون و برون شهری در استان بوده ایم.

وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با سوداگران مرگ در شش ماهه اول سالجاری میزان یک تن و 200 کلیو گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف شده است، تصریح کرد: در شش ماهه اول امسال 37 باند توزیع و خرید و فروش مواد مخدر در استان شناسایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.